Թեև ԲՀԿ-ականներն ասել էին, որ դեկտեմբերի 1-5-ի ընթացքում Գագիկ Ծառուկյանը կհայտարարի նախագահի ընտրություններում իր դիրքորոշման մասին, այնուամենայնիվ, երեկ պաշտոնապես հայտնի դարձավ, որ ԲՀԿ առաջնորդը դեկտեմբերի 4-6-ը կլինի Բրյուսելում: Այս մասին գրում է «Ժողովուրդ»-ը: Ըստ թերթի՝ ամենայն հավանականությամբ, Բրյուսելում որևէ էական ու նշանակալից հարց չի քննարկվելու: Պարզապես ևս 2-3 օր կարող է հետաձգվել «չարաբաստիկ» որոշման մասին հայտարարությունը:
««Ժողովուրդ»-ի աղբյուների փոխանցմամբ՝ Ծառուկյանն իրարամերժ խոստումներ է տվել և Սերժ Սարգսյանին, և Ռոբերտ Քոչարյանին, և Լևոն Տեր-Պետրոսյանին: Երեք նախագահների կողմնակիցներն էլ չգիտեն, թե հատկապես ում հետ զրույցում է անկեղծ եղել ԲՀԿ առաջնորդը: Դրա համար էլ բոլորը լռում են, իսկ Ծառուկյանն էլ շարունակում է խաղալ: Իհարկե, առաջին հայացքից թվում է, թե խոսքը բավական լուրջ ու նշանակալից հանդիպումների մասին է: Սակայն «Ժողովուրդ»-ի հավաստի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ դրանք այդքան էլ լուրջ բնույթ չեն կրում, ինչպես որ ճոխ-ճոխ ներկայացված է հայտարարության մեջ, և որևէ էական ու կարևոր հարց այնտեղ չի քննարկվելու, ոչ էլ ԲՀԿ-ի համար շատ հարցերի պատասխան է տրվելու»,- գրում է թերթը:

4 Декабрь 2012 - 08:53 AMT
Газета “Жоховрд” пишет, что, несмотря на то, что члены ППА заявили, что в течение 1-5 декабря лидер партии Гагик Царукян объявит о своей позиции на президентских выборах, тем не менее, вчера официально стало известно, что лидер ППА с 4 по 6 декабря будет находиться в Брюсселе. Пресс-секретарь Царукяна в беседе с газетой сказала, что Царукян не сделает из Бельгии никаких заявлений. И, несмотря на представительное сообщение, по всей вероятности, в Брюсселе не будет обсужден какой-либо значительный и существенный вопрос.
Просто заявление о “злополучном” заявлении можно будет отложить еще на 2-3 дня.
По сообщению источников газеты, Гагик Царукян дал взаимоисключающие обещания и Сержу Саргсяну, и Роберту Кочаряну, и Левону-Тер-Петросяну. И сторонники трех президентов не знают, с кем на самом деле был искренен лидер ППА. Поэтому все молчат, а Царукян продолжает играть. Конечно, на первый взгляд, кажется, что речь идет о серьезных и значимых встречах. Однако, по сообщению информированных источников газеты “Жоховурд”, они не так серьезны, как их пытаются представить”, – пишет газета.