2013-ի նախագահական ընտրությունների օրը դեռ հայտնի չէ: Մոտ օրերս ԿԸՀ նախագահը կհայտարարի, թե որ օրն են տեղի ունենալու ընտրությունները: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասաց ԿԸՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը: Նա հիշեցրեց, որ օրենքով սահմանված կարգով նախագահական ընտրությունների օրը նշանակվում է գործող նախագահի պաշտոնավարման ժամկետի ավարտից 50 օր առաջ: Հավանաբար այդ հաշվարկներով առաջնորդվելով էր ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը երեկ ԱԺ-ում հայտարարում, որ նախագահական ընտրությունները կայանալու են փետրվարի 18-ին:
Հիշեցնենք, որ երեկ ԱԺ-ում ԸՕ-ում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու «Ժառանգության» առաջարկին անդրադառնալով, Հովիկ Աբրահամյանն ասել էր, որ նախագահական ընտրությունները նախատեսված են 2013 թ. փետրվարի 18-ին, և ինքը աննպատակահարմար է համարում Ընտրական օրենսգրքում որևէ փոփոխություն կատարելը:

Пока неизвестна дата проведения президентских выборов в Армении. На днях председатель ЦИК РА объявит о том, когда состоятся выборы. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщила пресс-секретарь ЦИК Эрмине Арутюнян.
Она напомнила, что, согласно закону, день выборов назначается за 50 дней до завершения срока правления действующего президента. Вероятно, спикер НС РА Овик Абрамян вчера руководствовался именно этими расчетами, когда заявлял, что президентские выборы состоятся 18 февраля.
Напомним, что в ходе заседания Национального Собрания спикер Овик Абраамян заявил, что президентские выборы состоятся 18 февраля 2013 года. Однако, Центральная избирательная комиссия РА пока не заявляла о дне выборов.