4 December 2012 - 12:42 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 4-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն հանրապետության շրջկենտրոնների և Ստեփանակերտի քաղաքապետների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են հանրապետության քաղաքների նորմալ կենսագործունեության ապահովման, քաղաքապետարանների աշխատանքի արդյունավետության բարձրացման հետ կապված մի շարք հարցեր: Մասնավորապես, ուշադրություն է դարձվել կոմունալ տնտեսությունների գործունեության ճիշտ կազմակերպման վրա:
Բակո Սահակյանը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել ներկաներին բարձրացված խնդիրները պատշաճ մակարդակով լուծելու և իրավիճակը քաղաքներում բարելավելու ուղղությամբ: Միաժամանակ նախագահը կարևորել է բոլոր հարցերում քաղաքների միջև սերտ համագործակցության և փորձի փոխանակման անհրաժեշտությունը, ընդգծելով, որ հանրապետության իշխանությունները պատրաստ են ըստ ամենյանի աջակցություն ցուցաբերել այդ գործընթացին:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էր փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

1 декабря президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание с участием мэров райцентров республики и города Степанакерта, сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
На совещании был обсужден ряд вопросов, касающихся обеспечения нормальной жизнедеятельности городов республики, повышения эффективности работ муниципалитетов. В частности, было уделено внимание правильной организации деятельности коммунальных хозяйств.
Бако Саакян дал соответствующие поручения по решению существующих проблем на должном уровне и улучшению ситуации в городах. При этом он отметил важность тесного сотрудничества и обмена опытом между городами по всем направлениям, подчеркнув, что власти республики готовы всячески содействовать этому процессу.