Ֆրանսահայ երաժիշտ Անդրե Մանուկյանը մենահամերգով հանդես կգա Երևանում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեցին «ՄԵՑՑՈ Պրոդաքշնից», ճանաչված դաշնակահարը հայ հանդիսատեսի համար ելույթ կունենա առաջին անգամ: Համերգը տեղի կունենա դեկտեմբերի 16-ին` ժամը 19:00-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում:
Համերգը կազմակերպել են «ՄԵՑՑՈ Պրոդաքշնը» և «Նուռ Քարտը»` Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի բարձր հովանու ներքո:
Տոմսերն արդեն վաճառվում են, արժեքը կազմում է 5 000-20 000 դրամ:
Անդրե Մանուկյանը ծնվել է 1957թ. Լիոնում: Դաշնամուր է նվագում 7 տարեկանից, ավարտել է Բերքլիի (Բոստոն) երաժշտական քոլեջը: Ավելի ուշ Ֆրանսիայում հիմնել է Horn Stuff ջազ-բենդը: Լիանա Ֆոլյայի և Մալյայի հիթերի հեղինակ է, ինչպես նաև Շառլ Ազնավուրի և Ժիլբեր Բեկոյի ալբոմների պրոդյուսեր է, զբաղվում է նաև գործիքավորմամբ:

Французский музыкант армянского происхождения Андре Манукян с сольным концертом выступит в Ереване. Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в “МЕЦЦО Продакшн”, известный пианист впервые выступит перед армянской публикой. Концерт известного пианиста состоится 16 декабря в 19:00 часов в большом концертном зале “Арам Хачатурян”.
Концерт организован компаниями “МЕЦЦО Продакшн” и “Нур Карт” при поддержке мэра Еревана Тарона Маркаряна.
Билеты на концерт уже поступили в продажу, их стоимость составляет от 5000 до 20 000 драмов.
Андре Манукян родился в 1957 году в Лионе. Он начал играть на фортепиано с 7 лет, окончил музыкальный колледж в Беркли (Бостон). Позднее основал во Франции джаз-бэнд “Horn Stuff”.
Он является автором многих хитов Лианы Фольи и Мальи, а также является продюсером альбомов Шарля Азнавура и Жильбера Беко, занимается аранжировкой музыкальных произведений.