Այսօր հանկարծամահ է եղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում և Իռլանդիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Կարինե Ղազինյանը: Այս մասին այսօր կառավարության նիստի ժամանակ ասել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Կարինե Ղազինյանը ծնվել է 1955թ. հունվարի 8-ին, Երևանում : 1977թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի բանասիրության ֆակուլտետի ռոմանա-գերմանական բաժինը: Աշխատել է Մոզամբիկի, Պորտուգալիայի ԽՍՀՄ դեսպանությունում: Երևանի պետական համալսարանում որպես իրավագիտության և բանասիրության ֆակուլտետների անգլերեն լեզվի դասախոս էր:
Որպես ՀՀ դեսպան աշխատել է Ռումինիայում, Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում: 2009 թ. մարտից – 2011թ. սեպտեմբերի 8-ը` ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ, Հայաստան- ԵՄ Ասոցացման համաձայնագրի գլխավոր բանակցող: 2010թ. հունիսին ավարտել է Հարվարդի համալսարան, Քենեդու կառավարման դպրոց, գործադիր կառավարման դասընթացները: 2011թ. սեպտեմբերի 8-ից` Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան:

Сегодня, 6 декабря скоропостижно скончалась чрезвычайный и полномочный посол РА в Великобритании и Северной Ирландии Карине Казинян. Об этом сегодня во время заседания правительства РА сказал премьер-министр Тигран Саркисян.
Карине Казинян родилась 8 января 1955 года в Ереване. В 1977 году окончила отделение романо-германских языков филологического факультета ЕГУ. Работала в посольствах СССР в Мозамбике и Португалии. Преподавала английский язык на юридическом и филологическом факультетах ЕГУ. В качестве чрезвычайного и полномочного посла Республики Армения работала в Румынии, Федеральной республике Германия. С марта 2009 года по 8 сентября 2011 года занимала должность заместителя министра иностранных дел Армении и была главным переговорщиком по соглашению об Ассоциации Армения-ЕС. В июне 2010 года окончила Гарвардский университет, школу управления Кеннеди и курсы исполнительного управления. 8 сентября 2011 года была назначена чрезвычайным и полномочным послом Армении в Великобритании и Северной Ирландии.