7 Դեկտեմբեր 2012 - 09:02 AMT
Սարգսյանին հաջողվեց հաղթահարել ատելության մթնոլորտը, որ կար 2008-ի ընտրություններից հետո, կարծում է Արտակ Դավթյանը
ՀՀԿ-ն ունի հստակ դիրքորոշում՝ դեկտեմբերի 15-ին կուսակցության համագումարում առաջադրելու են Սերժ Սարգսյանին որպես նախագահի թեկնածու: Այս մասին այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնեց ՀՀԿ-ական պատգամավոր Արտակ Դավթյանը՝ նկատելով, որ ներքաղաքական դաշտում ոչ մի բան չի փոփոխվել:
Հարցին, թե ինչո՞ւ հասարակությունը պետք է ձայն տա հենց Սերժ Սարգսյանին, նա պատասխանեց, որ 2008-ի ընտրություններից հետո գոյություն ուներ ատելության մթնոլորտ, երկփեղկված հասարակություն և Սերժ Սարգսյանին հաջողվեց հաղթահարել այդ խնդիրները: «Բացի այդ ՀՀ արտաքին քաղաքական ոլորտում նույնպես գրանցվեցին հաջողություններ, հատկապես Հայոց ցեղասպանության հարցում»,- ասաց նա:

7 Декабрь 2012 - 11:14 AMT
Сержу Саргсяну удалось преодолеть атмосферу ненависти, царившую после выборов 2008 года, считает Артак Давтян
У РПА есть четкая позиция, 15 декабря на съезде партии будет выдвинута кандидатура Сержа Саргсяна. Об этом 7 декабря во время пресс-конференции сказал депутат НС РА от РПА Артак Давтян, заметив, что во внутренней политике ничего не изменилось.
На вопрос о том, почему общество должно голосовать за Сержа Саргсяна, он ответил, что после выборов 2008 года в обществе царила атмосфера ненависти, оно было расколото, и Сержу Саргсяну удалось разрешить эти проблемы.
“Кроме того, в области внешней политики также были отмечены значительные успехи, особенно в вопросе Геноцида армян”, – сказал он.