8 Դեկտեմբեր 2012 - 11:43 AMT
Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը միաձայն ընդունեց ՀՀ նախագահի 2013 թվականի ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման ժամանակացույցը: ԿՀԸ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանն ասաց, որ փորձ է արվել ժամանակացույցում ընդգրկել բոլոր հնարավոր գործառույթները: ԿԸՀ նախագահը անդրադարձավ ժամակացույսի որոշ կետերի, մասնավորապես, ՀՀ նախագահի թեկնածուների գրանցումը կսկսվի հունվարի 4-ին և կավարտվի հունվարի 14-ին: Թեկնածուների ինքնաբացարկի վերջին օրը փետրվարի 8-ն է:Քարոզարշավը կսկսվի հունվարի 21-ին և կավարտվի փետրվարի 16-ին:
ԿԸՀ նախագահը տեղեկացրեց, որ այս ընտրությունների համար նախատեսվում է ունենալ 10 ուղեցույց, որից 2-ը ` օտարալեզու: Առանձին տեսահոլովակ կնկարահանվի նաև ընտրությունների կարգի վերաբերյալ:

Центральная избирательная комиссия Армении единогласно приняла график мероприятий по подготовке и проведению президентских выборов 2013 года в Армении. Председатель ЦИК РА Тигран Мукучян сказал, что они попытались включить в график все возможные функции.
Председатель ЦИК коснулся некоторых пунктов графика, в частности, пунктов, о том, что регистрация кандидатов в президенты Армении начнется 4 января и завершится 14 января. Последний день самоотвода кандидатов – 8 февраля. Предвыборная кампания стартует 21 января и завершится 16 февраля.