Ամանորի տոնավաճառը, որը Երևանում անցկացվելու է առաջին անգամ, բաղկացած է լինելու 16 տաղավարներից: Այս մասին PanARMENIAN.Net ի թղթակցին հայտնեց տոնավաճառի կազմակերպիչ Պիեր Բաղդադյանը: Նրա խոսքով՝ մասնակիցների գրանցումը կշարունակվի մինչև դեկտեմբերի 11-ը, որից հետո կհրապարակվեն նրանց անունները:
Տոնավաճառը կազմակերպել են «Պասկալ և Դիոդատո» սրճարանը և Երևանի քաղաքապետարանը: Տոնավաճառը տեղի կունենա դեկտեմբերի 15-ից-հունվարի 13-ը:
Հյուսիսային պողոտայում, հատուկ պատրաստված տաղավարներում վաճառվելու են Ամանորի և Սուրբ ծննդի հետ կապված պարագաներ:

Новогодняя ярмарка, которая впервые будет организована в Ереване, будет состоять из 16 павильонов. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил организатор ярмарки Пьер Багдадян. По его словам, регистрация участников продлится до 11 декабря, после чего будут оглашены их имена.
Организаторы – кафе “Паскаль и Диодато” и мэрия Еревана. Ярмарка состоится с 15 декабря по 13 января.
На Северном проспекте в специально приготовленных павильонах будут продаваться все необходимые атрибуты, связанные с Рождеством и с Новым годом.