Դեկտեմբերի 18-23 Երևանի Համազգային պետական թատրոնում կանցկացվի Ժամանակակից իտալական կինոյի 3-րդ շաբաթը: Միջոցառումը կազմակերպվել է Հայաստանում Իտալիայի դեսպանության կողմից` Համազգային պետական թատրոնի հետ համագործակցությամբ: Նախաձեռնությունը նպատակ ունի հայ հանդիսատեսին ծանոթացնել ժամանակակից իտալական կինեմատոգրաֆիայի ամենանշանավոր կինոնկարներին` անգլերեն լուսագրերով (սուբտիտր):
Ժամանակակից իտալական կինոյի շաբաթը կմեկնարկի Համազգային պետական թատրոնում դեկտեմբերի 17-ին` երեկոյան 18:00-ին, կինոքննադատ Սառա Նալբանդյանի ելույթով, որին կհաջորդի երիտասարդ երաժիշտներ Լյուկա Կոլանտոնիոյի և Տոմազո Արենայի ելույթը` Հայաստանի Պետական երիտասարդական նվագախմբից կվինտետի նվագակցությամբ: Նույն առիթով համերգից հետո կբացվի հայ քանդակագործ Ալբերտ Վարդանյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը:

С 18 по 23 декабря в ереванском Государственном театре “Амазгаин” состоится третья по счету Неделя современного итальянского кино. Мероприятие организовано посольством Италии в Армении при сотрудничестве с театром “Амазгаин”.
Инициатива преследует цель познакомить армянского зрителя с самыми знаменитыми кинокартинами современной итальянской кинематографии (с субтитрами на английском языке).
Неделя современного итальянского кино стартует в ереванском Государственном театре “Амазгаин” 17 декабря в 18:00 часов выступлением кинокритика Сары Налбандян, за которым последует совместное выступление музыкантов Лука Колантонио и Томазо Арена и квинтета Государственного молодежного оркестра Армении.