Առաջիկայում իրար հետևից Մոսկվա են մեկնելու Ռոբերտ Քոչարյանն ու Սերժ Սարգսյանը: «Ժողովուրդ»-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ երկուսն էլ ցանկանում են հանդիպել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Քոչարյանը, որ այս օրերին բացակայում է ՀՀ-ից, Մոսկվայում է լինելու դեկտեմբերի 13-ին, իսկ Սարգսյանը՝ դեկտեմբերի 18-19-ին:
«Սակայն տեղեկությունները պաշտոնապես ճշտել չհաջողվեց: Ս. Սարգսյանի խոսնակ Արմեն Արզումանյանն անպատասխան թողեց թերթի հարցը, իսկ Ռ. Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանն ասաց, թե չի ուզում մեկնաբանել որևէ հարց:
Ուշագրավն այն է, որ Մոսկվա այցերի մասին տեղեկատվությունը հաջորդեց Սերժ Սարգսյանի ու Գագիկ Ծառուկյանի՝ շաբաթ օրը կայացած հանդիպմանը: Լուրեր են շրջանառվում, որ Ս. Սարգսյանը խոստացել է զոհաբերել վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին, միայն թե Ծառուկյանը չառաջադրի իր թեկնածությունը: Ծառուկյանը համաձայնել է: Հավանաբար Մոսկվայում քննարկվելու է նաև ապագա վարչապետացուի հարցը»,- գրում է թերթը:

11 Декабрь 2012 - 09:32 AMT
Газета “Жоховурд” пишет, что в ближайшее время Роберт Кочарян и Серж Саргсян друг за другом в Москву отправятся. По сведениям источников газеты, они оба желают встретиться с президентом РФ Владимиром Путиным. Роберт Кочарян, находящийся в эти дни за рубежом, будет в Москве 13 декабря, а Серж Саргсян – 18-19.
“Однако данную информацию официально уточнить не удалось. Пресс-секретарь Сержа Саргсяна Армен Арзуманян оставил вопрос без ответа, а глава офиса Роберта Кочаряна Виктор Согомонян сказал, что не желает комментировать какие-либо вопросы. Примечательно, что весть о визитах в Москву последовала за состоявшейся в субботу встречей Сержа Саргсяна и Гагика Царукяна. Ходят слухи, что Серж Саргсян пообещал пожертвовать премьер-министром Тиграном Саркисяном, только бы Царукян не выдвинул свою кандидатуру на пост президента Армении. Гагик Царукян согласился. Вероятно, в Москве был обсужден вопрос будущего премьера-министра”, – пишет газета.