12 Դեկտեմբեր 2012 - 08:18 AMT
Դեկտեմբերի 13-14-ը Հայաստան են այցելելու Լեհաստանի, Շվեդիայի և Բուլղարիայի արտաքին գործերի նախարարներ Ռադոսլավ Սիկորսկին, Կարլ Բիլդտը և Նիկոլայ Մլադենովը:
Այցի ընթացքում Լեհաստանի, Շվեդիայի և Բուլղարիայի արտաքին գործերի նախարարներին կընդունեն նախագահ Սերժ Սարգսյանը և վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Նախարարները կհանդիպեն նաև ՀՀ ԱԺ-ում ներկայացված քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ:
Տեղի կունենան Հայաստանի և Լեհաստանի, Շվեդիայի և Բուլղարիայի արտգործնախարարների բանակցությունները և համատեղ մամուլի ասուլիսը:
Այցի ընթացքում կքննարկվեն Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների ընթացիկ վիճակը, Արևելյան գործընկերության շրջանակներում համագործակցության խթանման հեռանկարները և կուրվագծվեն առաջիկա անելիքները` 2013թ. Վիլնյուսում կայանալիք Արևելյան գործընկերության գագաթաժողովին ընդառաջ: Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:

13-14 декабря в Армении будут находиться министры иностранных дел Польши, Швеции и Болгарии Радислав Сикорски, Карл Бильдт и Николай Младенов, сообщает пресс-служба МИЛ РА. В ходе визита министры встретятся с президентом Армении Сержем Саргсяном, премьер-министром Тиграном Саркисяном, а также с представителями политических партий, представленных в парламенте.
В Ереване главы внешнеполитических ведомств трех стран обсудят текущее состояние отношений Армения-ЕС, перспективы развития сотрудничества в рамках Восточного партнерства, наметят предстоящие на 2013 год шаги.