12 Դեկտեմբեր 2012 - 13:10 AMT
«Մեր հանճարները մեր կողքին են» նախագծի արձանները թանգարաններ կտեղափոխվեն մոտ օրերս: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արթուր Գևորգյանը: Նա հավելեց, որ տեղափոխման հստակ ժամկետները հայտնի կդառնան վաղը:
«Մեր հանճարները մեր կողքին են» խորագիրը կրող նախագիծն իրականացվել է Էրեբունի-Երևանի տոնակատարություններին ընդառաջ: Սեպտեմբերի 20-ից սկսած մայրաքաղաքի բանուկ վայրերում տեղադրվեցին Մհեր Մկրտչյանի, Եղիշե Չարենցի, Պարույր Սևակի, Հրանտ Մաթևոսյանի և Տիգրան Պետրոսյանի արձանները: Նախատեսվում էր տեղադրել 9-12 արձան, սակայն տեղադրվեցին այդ հինգը, որոնք ձմռանը պետք է տեղափոխվեն համապատասխան տուն-թանգարաններ:
Արձանների հեղինակն է Սուրեն Մելքոնյանը, իսկ պատրաստված են դրանք կավի և մի քանի այլ նյութերի խառնուրդից:

12 Декабрь 2012 - 14:01 AMT
Памятники проекта “Наши великие рядом с нами” в ближайшее время будут перевезены в музеи. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал руководитель пресс-службы мэрии Еревана Артур Геворкян. Он добавил, что точные сроки перевозки будут известны уже завтра.
Проект “Наши великие рядом с нами” был реализован в преддверие праздничных торжеств по поводу дня рождения Еревана. С 20 сентября в разных местах столицы были установлены памятники Мгеру Мкртяну, Егише Чаренцу, Паруйру Севаку, Гранту Матевосяну и Тиграну Петросяну. Планировалось установить еще 9-12 памятников, однако, пока были установлены лишь пять, которые в зимний период будут перемещены в соответствующие дома-музеи.