20 February 2003 - 17:14 AMT
ԱՆԲԱՐԵՆՊԱՍՏ ԵՂԱՆԱԿԻ ՊԱՏՃԱՌՈՎ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԿԸՀ-Ն ԴԵՌԵՎՍ ՉԻ ԿԱՐՈՂ ՆԱԽՆԱԿԱՆ ՏՎՅԱԼՆԵՐ ՀԱՂՈՐԴԵԼ ՀՀ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ
Անբարենպաստ եղանակային պայմանների պատճառով Հայաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը (ԿԸՀ) իր տրամադրության տակ դեռեւս չունի նախնական տվյալներ ՀՀ նախագահական ընտրություննրի արդյունքների վերաբերյալ: Այդ մասին հայտարարել է ՀՀ ԿԸՀ մամլո քարտուղար Լիլիթ Սեդրակյանը: Նրա խոսքերով, այդ պատճառով հանձնաժողովը տեղեկատվություն չի ներկայացրել ժամը 14-ին, ինչպես նախատեսված էր, ընտրատարածքային հանձնաժողովներից: Նշենք, որ ՀՀ Ընտրական օրենսգրքի 7-րդ հոդվածի 6-րդ կետի համաձայն, նախագահական ընտրություններին մասնակցած ընտրողների թվի մասին վերջնական տվյալները ԿԸՀ-ն հրապարակում է ընտրությունների հաջորդ օրը տեղական ժամանակով ժամը 12-ին:

20 February 2003 - 17:14 AMT
ИЗ-ЗА ПОГОДНЫХ УСЛОВИЙ ЦИК ПОКА НЕ РАСПОЛАГАЕТ ПРЕДВАРИТЕЛЬНЫМИ ДАННЫМИ ОБ ИТОГАХ ГОЛОСОВАНИЯ ПО ВЫБОРАМ ПРЕЗИДЕНТА АРМЕНИИ
Центральная избирательная комиссия (ЦИК) Армении пока не располагает предварительными данными об итогах голосования по президентским выборам в РА в связи с плохими погодными условиями. Об этом заявила пресс-секретарь ЦИК РА Лилит Седракян. По ее словам, в связи с этим комиссия не предоставила, как было запланировано, в 14 часов информации по выборам из окружных избирательных комиссий. Отметим, что согласно 6-му пункту 7-й статьи Избирательного кодекса РА, окончательные данные о числе избирателей, принявших участие в президентских выборах, ЦИК официально публикует на следующий после выборов день в 12 часов дня по местному времени.