20 February 2003 - 15:10 AMT
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԲԱՆԿԱՅԻՆ ԴԻԼԵՐՆԵՐԸ ԿԱՆԽԱՏԵՍՈՒՄ ԵՆ ԴՈԼԱՐԻ ՓՈԽԱՐԺԵՔԻ ԶԳԱԼԻ ԱՃ ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ՓՈՒԼԻ ԴԵՊՔՈՒՄ
Հայաստանի բանկային դիլերները կանխատեսում են դոլարի փոխարժեքի զգալի աճ նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի դեպքում: Ըստ որում, ձեռնպահ մնալով հատման գծի հնարավոր մակարդակը նշելուց` նրանք ընդգծել են, որ տատանումները կլինեն կտրուկ: Այդ դեպքում, նրանց կարծիքով, Կենտրոնական բանկը մինչ երկրորդ փուլի սկիզբը` երկու շաբաթվա ընթացքում, կանցկացնի ինտերվենցիա, որի ծավալը բանկային դիլերները դժվարացել են հաղորդել: Այսօր դոլարի միջին փոխարժեքը Հայաստանի մանրածախ արժութային շուկայում, համեմատաբար բարձրացել է, հասնելով 1 դոլարի դիմաց 590 դրամի:

20 February 2003 - 15:10 AMT
БАНКОВСКИЕ ДИЛЛЕРЫ АРМЕНИИ ПРОГНОЗИРУЮТ ЗНАЧИТЕЛЬНЫЙ РОСТ КУРСА ДОЛЛАРА В СЛУЧАЕ ВТОРОГО ТУРА ПРЕЗИДЕНТСКИХ ВЫБОРОВ
Банковские диллеры Армении прогнозируют значительный рост курса доллара в случае второго тура президентских выборов. Воздержавшись назвать возможную верхнюю планку, они подчеркнули, что колебания будут резкими. В этом случае, как сообщает агентство “Арминфо”, по их мнению, Центральный банк до начала второго тура в течение двух недель, проведет интервенцию, объемы которой банковские диллеры затруднились назвать. Сегодня курс доллара в Армении на розничном валютном рынке, в среднем, сравнительно возрос, достигнув отметки 590 драмов за 1 доллар.