14 Դեկտեմբեր 2012 - 12:25 AMT
Այսօր «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ընդունեց ԱՄՆ Պետական դեպարտամենտի փոխքարտուղար Թոմաս Մելիային և նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Արծարծվեցին փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, այդ թվում առանձնահատուկ ուշադրություն դարձվեց 2013թ. փետրվարի 18-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններին ընդառաջ ՀՀ-ում ժողովրդավարության մարտահրավերներին, ինչպես նաև Հայաստանի արտաքին քաղաքականության գերակայություններին վերաբերող խնդիրներ:
Նույն օրը խմբային հանդիպում տեղի ունեցավ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի և Շվեդիայի արտգործնախարար Կառլ Բիլդտի, Լեհաստանի արտգործնախարար Ռադոսլավ Սիկորսկու, Բուլղարիայի արտգործնախարար Նիկոլայ Մլադենովի միջև: Քննարկվեցին Հայաստանում նախընտրական իրավիճակին և արտաքին քաղաքական օրակարգին առնչվող հարցեր, հայտնում է «Ժառանգություն» կուսակցության լրատվական ծառայությունը:

Сегодня, 14 декабря, руководитель партии “Наследие” Раффи Ованнисян принял заместителя секретаря Государственного департамента США Томаса Мелию и возглавляемую им делегацию.
Стороны обсудили вопросы, представляющие взаимный интерес, в том числе особое внимание в свете предстоящих 18 февраля 2013г. президентских выборов было уделено демократическим вызовам, стоящими перед Арменией, а также приоритетам внешней политики страны.
В тот же день Раффи Ованнисиян провел совместную встречу с министром иностранных дел Швеции Карлом Билдтом, министром иностранных дел Польши Радославом Сикорским и министром иностранных дел Болгарии Николаем Младеновым. Были обсуждены вопросы, касающиеся предвыборной ситуации в стране, а также внешнеполитической повестки Армении.