15 Դեկտեմբեր 2012 - 10:25 AMT
Հայաստանի միջազգային ներգրավումն այսօր ավելի ընդգրկուն է, դինամիկ և փոխկապակցված: Այսօր ՀՀԿ 14-րդ արտահերթ համագումարի ժամանակ ՀՀԿ և ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը նկատեց, որ բազմակողմ և երկկողմ միջպետական համագործակցությունը զարգանում է և շարունակվում է դիվանագիտական հարաբերությունների գործընթացը:
Իր նախընտրական ծրագրում ՀՀԿ թեկնածու Սերժ Սարգսյանը կարևորեց Արցախյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորումը` հիմք ընդունելով ժողովուրդների ինքնորոշման իրավունքը, Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման գործընթացին նոր թափ հաղորդելը, Հայաստանի քաղաքացիների իրավունքների և շահերի պաշտպանությունն աշխարհի ցանկացած կետում և այլն:
«Մենք շարունակելու ենք մեր ավանդը ներդնել և նպաստել միջազգային հարաբերություններում դրական օրակարգ ձևավորող և մեր շահերին համահունչ բոլոր նախաձեռնությունների իրականացմանը», – ասաց Սերժ Սարգսյանը:

15 Декабрь 2012 - 10:43 AMT
Участие Армении в международной жизни стало более всеобъемлющим, динамичным и взаимосвязанным. 15 декабря в ходе внеочередного 14-го съезда РПА лидер РПА, президент РА Серж Саргсян заметил, что развивается разностороннее и двустороннее межгосударственное сотрудничество, продолжается процесс развития дипломатических отношений.
В своей предвыборной программе кандидат от РПА Серж Саргсян отметил важность мирного урегулирования карабахского конфликта, приняв за основу право на самоопределение, нового рывка в деле международного признания Геноцида армян, защиты интересов страны и граждан РА в любой точке мира и т.д.
“Мы продолжим вносить свой вклад в дело реализации и содействия инициативам, формирующим положительную повестку международных отношений ”, – сказал Серж Саргсян.