Մեկնարկել է ԱԺ արտահերթ նստաշրջանը: Գրանցվել է 113 պատգամավոր: ԱԺ նախագահը նսիտը բացելուց առաջ պատգամավոր ընտրվելու կապակցությամբ շնորհավորեց Ռոբերտ Սարգսյանին և Արման Սահակյանին:
Հիշեցնենք` ղեկավարվելով ՀՀ Սահմանադրությամբ, ՀՀ կառավարությունը ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին առաջարկել է 2012 թ. դեկտեմբերի 17-ին ժամը 12-ին գումարել ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` օրակարգում ընդգրկելով առաջնահերթ քննարկում պահանջող 14 հարց, հիմնականում տնտեսական բնույթի, այդ թվում նաև հարկային փաթեթը: Օրակարգում է նաև «Շահումով խաղերի և խաղատների մասին օրենքում» փոփոխությունների հարցը:

17 Декабрь 2012 - 09:10 AMT
Стартовала внеочередная сессия парламента Армении. Зарегистрировалось 113 депутатов. До начала заседания спикер НС РА поздравил Роберта Саркисяна и Армана Саакяна в связи с их избранием в депутаты.
Напомним, что, руководствуясь Конституцией РА, правительство РА предложило спикеру НС РА созвать 17 декабря в 12:00 часов внеочередную сессию Национального собрания РА, включив в повестку заседания 14 вопросов, требующих первоочередного обсуждения, в том числе, и налоговый пакет. В повестку также включен вопрос об изменениях в законе “Об азартных играх и казино”.