Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով դեկտեմբերի 26-28-ը Երևանում կգտնվի Ալժիրի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար, Ալժիրի նախագահի անվտանգության և անդրազգային ահաբեկչության դեմ պայքարի հարցերով հատուկ խորհրդական Մուհամեդ Կամել Ռեզագ Բառայի գլխավորած պատվիրակությունը: Պատվիրակության կազմում է նաև Հայաստանում Ալժիրի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սմայիլ Շերգին (նստավայրը` Մոսկվա):
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հայտնում են ԱԱԽ-ից, այցի ընթացքում նախատեսվում են ալժիրյան պատվիրակության հանդիպումները ՀՀ նախագահի, ԱԱԽ քարտուղարի, ՀՀ պաշտպանության նախարարի, ոստիկանապետի հետ:
Արթուր Բաղդասարյանի և Մուհամեդ Կամել Ռեզագ Բառայի առանձնազրույցին կհաջորդի ընդլայնված կազմով հանդիպումը, որի ընթացքում կքննարկվի անվտանգության ոլորտում հայ-ալժիրյան երկկողմ համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:

По приглашению секретаря Совета национальной безопасности Армении Артура Багдасаряна 26-28 декабря в Ереван прибудет делегация Алжира во главе с секретарем Совета Безопасности, советником президента по вопросам безопасности и борьбы с терроризмом Мухаммедом Камел Резаг Барайем. В составе делегации также посол Алжира в Армении Смаил Шерги (резиденция в Москве).
Как сообщают PanARMENIAN.Net в пресс-службе СНБ, в ходе визита запланированы встречи алжирской делегации с президентом Армении Сержем Саргсяном, секретарем СНБ РА Артуром Багдасаряном, министром обороны РА Сейраном Оганяном, начальником Полиции РА Владимиром Гаспаряном.
После встречи Артура Багадсаряна со своим алжирским коллегой, состоится встреча в расширенном формате, в ходе которой будет обсуждаться широкий спектр вопросов, касающихся двустороннего армяно-алжирского сотрудничества в области безопасности.