26 Դեկտեմբեր 2012 - 10:05 AMT
Դեկտեմբերի 25-ին պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Նիստի ընթացքում քննարկվել են 2012 թվականին կատարված աշխատանքները և հստակեցվել է 2013 թվականի աշխատանքային ծրագիրը:
Հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են տարվա ընթացքում կատարած աշխատանքները և հանդես եկել առաջարկություններով: Նշվել է, որ հանձնաժողովի աշխատանքները որոշակի արդյունք են տվել 2012 թվականի ընթացքում:
Աշխատանքներն ավելի արդյունավետ կլինեն, եթե Ադրբեջանը գործի միջազգային նորմերի շրջանակում և չստեղծի անհարկի խոչընդոտներ:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն իր ամփոփիչ խոսքում նշել է, որ 2013թ.-ին հանձնաժողովը էլ ավելի է խորացնելու համագործակցությունը միջազգային կառույցների հետ` Ադրբեջանում գտնվող մյուս հայ գերիների վերադարձը ևս ապահովելու համար:

25 декабря в Министерстве обороны РА состоялось итоговое заседание Комиссии, занимающейся вопросами пленных, заложников и пропавших без вести, которое вел министр обороны РА Сейран Оганян.
В ходе заседания были подведены итоги проделанной за 2012 год работы и обсуждены планы на следующий год. Было отмечено, что работа Комиссии в уходящем году дала определенный положительный результат, однако она была бы более эффективной, если бы Азербайджан действовал в рамках международных норм и не создавал лишних препятствий.
В своей речи министр обороны РА Сейран Оганян отметил, что в 2013 году Комиссия еще более расширит сотрудничество с международными структурами чтобы обеспечить возвращение оставшихся армянских пленных из Азербайджана.