26 Դեկտեմբեր 2012 - 13:24 AMT
ԱԻՄ (Ազգային ինքնորոշում միավորում) կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանը գալիք նախագահական ընտրություններում իր թեկնածության առաջադրման համար փաստաթղթերը ներկայացրել է ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նա ասաց, որ իրեն այլընտրանք չի տեսնում: «Ես այնպիսի ծրագրով եմ հանդես գալիս, որը պատրաստվում եմ իրականացնել երկու տարվա ընթացքում և մարդկանց ապահովեմ ինքնորոշման հնարավորությամբ: Ես գիտեմ իմ տեղը և ուզում եմ վերահաստատել այն: Ես եղել եմ առաջնորդ, մեր ժողովրդին ուղղորդել եմ տեր դառնալու պետականությանը, ժողովրդավարության հաստատմանը՝ և ոչ միջազգային չափանիշներից բխող, այլ ավելի կատարյալ համակարգից: Դրա հստակ պատկերացումը ես ունեմ: Ես մի թեկնածու եմ, որի դեմ մրցել շատ դժվար կլինի»,- ասաց Պարույր Հայրիկյանը: Ըստ նրա՝ կարծիք կա, որ որոշ քաղաքական ուժեր թեկնածու չառաջադրեցին միայն այն պատճառով, որ տեղեկացան, որ Հայրիկյանը պետք է առաջադրվի: «Որպես քաղաքական ուժ շատ լավ հասկանում են, որ ուղղակի անպարկեշտ է Հայրիկյանի դեմ թեկնածու դնել»,- եզրափակեց նա:
Ինչպես արդեն հայտնի է՝ 2013թ.-ի փետրվարի 18-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններում թեկնածուների առաջադրումների ժամկետը մեկնարկել է դեկտեմբերի 25-ին և կավարտվի հունվարի 4-ին:

26 Декабрь 2012 - 14:49 AMT
Лидер партии “Объединение национальное самоопределение” (ОНС) Паруйр Айрикян представил в ЦИК РА документы для участия в предстоящих президентских выборах в Армении. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net он сказал, что не считает себя альтернативой.
“Я выступаю с программой, которую я намерен реализовать в течение двух лет и обеспечить людей возможностью самоопределения. Я знаю свое место и хочу еще раз подтвердить его. Я был лидером, направлял наш народ по пути к государственности, к утверждению демократии не по международным стандартам, а по более совершенной системе. Я имею об этом четкое представление, Я – именно тот кандидат, с которым будет трудно соперничать”, – сказал Паруйр Айрикян.
По его словам, есть мнение, что некоторые политические силы не выдвинули сильных кандидатов лишь по той причине, что узнали о выдвижении Айрикяна.
“Как политическая сила, я прекрасно понимаю, что выдвигаться против Айрикяна просто неприлично”, – заключил он.
Как известно, прием документов для участия в президентских выборах 18 февраля 2013 года начался 25 декабря и завершится 4 января.