27 Դեկտեմբեր 2012 - 10:19 AMT
Այսօր գործող նախագահ, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության թեկնածու Սերժ Սարգսյանի լիազոր ներկայկացուցիչը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով է ներկայացրել գործող նախագահի թեկնածության առաջադրման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց ԿԸՀ մամուլի խոսնակ Հերմինե Հարությունյանը:
Ինչպես հայտնի է՝ Սերժ Սարգսյանի կարգախոսն է «Դեպի ապահով Հայաստան»:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով երեկ փաստաթղթեր են ներկայացրել երեքը՝ էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը, ԱԻՄ կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանը և անկուսակցական Մհեր Հայրապետյանը:
2013թ.-ի փետրվարի 18-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններում թեկնածուների առաջադրումների ժամկետը մեկնարկել է դեկտեմբերի 25-ին և կավարտվի հունվարի 4-ին:

27 декабря действующий президент РА, лидер РПА Серж Саргсян подал в ЦИК республики документы на регистрацию в качестве кандидата в президенты на выборах 18 февраля 2013 года. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщила пресс-секретарь ЦИК РА Эрмине Арутюнян.
Как известно, девиз Сержа Саргсяна – “К благополучной Армении!”.
Напомним, что в ЦИК РА накануне был начат прием документов кандидатов на пост президента страны. Документы сдали эпосовед Вардан Седракян, председатель Объединения “Национальное самоопределение” (ОНС) Паруйр Айрикян и беспартийный Мгер Айрапетян.
Как известно, прием документов для участия в президентских выборах 18 февраля 2013 года начался 25 декабря и завершится 4 января.