Վերջին 20 տարվա Երևանի լավագույն քաղաքապետը Տարոն Մարգարյանն է:«Սոցիոմետր» սոցիոլոգիական կենտրոնի անցկացրած հարցումների այդյունքներով՝ երևանցիների 63,8%-ը նախընտրել է գործող քաղաքապետին, 15%-ը՝ Երվանդ Զաքարյանին, 8,8%-ը՝ Կարեն Կարապետյանին, 6%-ը՝ Գագիկ Բեգլարյանին, 2,6%-ը՝ Ալբերտ Բազեյանին:
Այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ «Սոցիոմետր» սոցիոլոգիական կենտրոնի տնօրեն Ահարոն Ադիբեկյանն ասաց, որ հարցման նպատակն է եղել պարզել երևանցիների վերաբերմունքը իրականացվող բարեկարգման աշխատանքներին: «Մայիսին նաև Երևանի ավագանու ընտրություններ են տեղի ունենալու և սա կարելի է համարել մինչ այդ արված նախնական հարցում»,- ասաց նա:
Ըստ հարցումների՝ Երևանի վերջին 20 տարում բարեկարգման գործում առավել նկատելի ներդրում կատարած քաղաքապետը Տարոն Մարգարյանն է (63%), ապա Երվանդ Զաքարյանը (15%), Կարեն Կարապետյանը (8.8%) և այլն:
Ավելացնենք, որ հարցումն անցկացվել է 2012-ի դեկտեմբերին, Երևանի 1160 բնակիչների շրջանում, համաչափ՝ ըստ համայնքների, սեռատարիքային և կրթական խմբերի միջև:

Мэр Еревана Тарон Маркарян, согласно опросу социологического центра “Социометр”, является лучшим мэром за последние 20 лет. По итогам опроса, 63,8% ереванцев предпочли действующего мэра, 15% – Ерванда Захаряна, 8,8% – Карена Карапетяна, 6% – Гагика Багларяна, 2,6% – Альберта Базеяна.
27 декабря во время пресс-конференции директор социологического центра “Социометр” Агарон Адибекян сказал, что цель опроса – выяснить отношение ереванцев к работам мэрии по благоустройству столицы.
“В мае состоятся и выборы Совета старейшин Еревана, и этот опрос можно рассматривать, как предварительный”, – сказал он.
Согласно итогам опроса, в деле благоустройства столицы значительный вклад внесли Тарон Маркарян (63%), Ерванд Захарян (15%), Карен Карапетян (8,8%) и т.д.
Добавим, что опрос проводился в декабре 2012 года среди 1160 жителей Еревана. У Еревана было 54 мэра, 12 из которых действовали в течение последних 22 лет.