2013-ի փետրվարի 18-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններում առաջադրման համար Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով փաստաթղթերն է ներկայացրել առաջին կին թեկնածուն: ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատեց, որ իրենք ստացել են Մամուլի ազգային ակումբի նախագահ Նարինե Մկրտչյանի փաստաթղթերը: Նարինե Մկրտչյանը այս պահի դրությամբ առաջադրված 8-րդ թեկնածուն է:Հերմինե Հարությունյանը տեղեկացրեց, որ ավելի վաղ առաջադրման փաստաթղթերը ԿԸՀ է ներկայացրել նաև Պավլիկ Սարգսյանը: Վերջինս ինքնառաջադրվել է:
Ինչպես հայտնի է, արդեն առաջադրվել են նաև Սերժ Սարգսյանը, Պարույր Հայրիկյանը, Վարդան Սեդրակյանը, Մհեր Հայրապետյանը, Արամ Հարությունյանը և Անդրիաս Ղուկասյանը:
Ավելացնենք, որ առաջադրումների ժամկետը մեկնարկել է դեկտեմբերի 25-ին և կավարտվի հունվարի 4-ին: Հունվարի 4-ից կսկսվի թեկնածուների գրանցման ժամկետը, որը կավարտվի հունվարի 14-ին: Քարոզարշավը կսկսվի հունվարի 21-ից:

Для выдвижения на предстоящих президентских выборах 18 февраля 2013 года в ЦИК РА свои документы представила первая женщина-кандидат. Пресс-секретарь ЦИК Эрмине Арутюнян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net подтвердила, что они получили документы председателя Национального пресс-клуба Нарине Мкртчян. На данный момент это уже 8-ой зарегистрировавшийся кандидат.
Эрмине Арутюнян сообщила, что до Нарине Мкртчян документы в ЦИК представил и Павлик Саркисян. Он является самовыдвиженцем.
Как известно, свои кандидатуры уже выдвинули Серж Саргсян, Паруйр Айрикян, Вардан Седракян, Мгер Айрапетян, Арам Арутюнян и Андриас Гукасян.
Добавим, что прием документов для участия в президентских выборах 18 февраля 2013 года начался 25 декабря и завершится 4 января. Предвыборная кампания стартует 21 января.