9 Հունվար 2013 - 08:09 AMT
«Սոցիոմետր» սոցիոլոգիական հարցումների կենտրոնի տնօրեն, սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանն այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ներկայացրեց 2012-ի դեկտեմբերի վերջին իրականացված հարցումների արդյունքները:
Հարցումներն անցկացվել են 1420 ընտրողների շրջանում, որոնց գերակշիռ մասն ասել է, որ իր ձայնը տալու է գործող նախագահին:
Ըստ այդմ՝ Սերժ Սարգսյանի օգտին պատրաստ են քվեարկել հարցվածների 20.5 տոկոսը, իսկ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի օգտին` 5.5 տոկոսը:
ԲՀԿ-ական ընտրազանգվածի միայն 10 տոկոսն է որոշել գնալ ընտրության: Նրանց 1/3-ն ասել է, որ կքվեարկի Սերժ Սարգսյանի օգտին:
Սոցիոլոգի խոսքով՝ այս ընտրություններում հիմնական հարցն այն է, թե ընտրազանգվածի որ մասը կգնա ընտրության:
Հարցվածների միայն 52 տոկոսն է հետաքրքրված քաղաքականությամբ, որից 28 տոկոսն է որոշել, թե ում է ընտրելու, իսկ մնացած 24 տոկոսը դեռ չի կողմնորոշվել:

Директор центра социологических исследований “Социометр”, социолог Агарон Адибекян 9 января во время пресс-конференции представил результаты последнего в 2012 году опроса, проведенного в конце декабря. В опросе приняли участие 1420 человек, преобладающее большинство которых собираются отдать свои голоса за действующего президента.
Согласно опросу, за Сержа Саргсяна готовы проголосовать 20,5% опрошенных, а в пользу Раффи Ованнисяна – 5,5%.
Лишь 10% избирателей ППА решили пойти на выборы. 1 /3 от их числа заявили, что проголосуют за Сержа Саргсяна.
По словам социолога, на этих выборах основным остается вопрос, какой процент избирателей пойдет на выборы.