«Հայաստանում մարդու ներքին օրգանների վաճառք չկա և չի էլ կարող լինել»,-հունվարի 10-ին Երևանում լրագրողներին է հայտնել ՀՀ առողջապահության նախարար Դերենիկ Դումանյանը:ծ
Այս առնչությամբ նա հիշեցրել է, որ պրոֆեսոր Գեորգի Օկոևը սպառիչ պատասխան է տվել այս հարցին: «Ավելին, այս հարցը օրինապահ մարմինների ուշադրության կենտրոնում էր: Ավելացնելու ոչինչ չունեմ»,-ասել է նա:
«Չենք լռելու» քաղաքացիական նախաձեռնությանն է դիմել Աշտարակի բնակիչ Կարապետ Կարապետյանը, խնդրելով բարձրաձայնել ցավալի միջադեպը, որը տեղի է ունեցել նրա կնոջ հետ:
Խոսքն այն մասին է, որ իբր Հայաստանում գործում է մաֆիա, որը զբաղվում է մարդու օրգանների վաճառքով: Մարդկային օրգանների վաճառքի մեջ մեղադրվում էր Մարգարյանի անվան հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Գեորգի Օկոևը:

10 Январь 2013 - 10:53 AMT
«В Армении нет продажи внутренних человеческих органов и не может быть», – заявил 10 января журналистам в Ереване министр здравоохранения РА Дереник Думанян.
В связи с этим он напомнил, что профессор Георгий Окоев дал исчерпывающий ответ по этому вопросу. «Более того, данный вопрос находился и в центре внимания правовых органов. «Мне нечего добавить», – сказал он.
К гражданской инициативе «Не будем молчать!» обратился житель Аштарака Карапет Карапетян, попросив озвучить вопиющий случай, который произошел с его супругой.
Речь шла о том, что в Армении действует мафия, занимающаяся продажей органов человека. В продаже человеческих органов обвинялся главврач больницы имени Маргаряна Георгий Окоев.