11 Հունվար 2013 - 05:54 AMT
«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է. «ԱԳ նախկին նախարար Վարդան Օսկանյանի դեմ հարուցված գործը հերթական սառեցման փուլն է մտել:
Երեկ պարզել է, որ վերջին գործողությունը սույն գործով արվել է 2012-ի նոյեմբերի 9-ին, երբ Օսկանյանը կանչվել է ԱԱԾ՝ տեղեկացվելու, որ հիմնադրամի կողմից դեևս 2009-ին իրականացրած ծրագրերից մեկի մասով փորձաքննություն է նշանակվել:
Մինչ այդ, նոյեմբերի 1-ին, ԱԱԾ քննչական վարչությունը բանկային ստուգում էր նշանակել, որի իրականացումը հանձնարարվել էր Կենտրոնական բանկին: Մեր թղթակիցը երեկ ոչ պաշտոնապես պարզել է, որ այդ ստուգումների արդյունքները դեռ չկան»,- եզրափակում է թերեթը:

Газета “Айкакан жаманк” пишет, что возбужденное против бывшего министра иностранных дел Армении Вардана Осканяна дело об “отмывании денег” вошло в очередной этап “замораживания”.
“Наш корреспондент выяснил, что последнее действие по данному делу было совершено 9 ноября 2012 года, когда Вардан Осканян был вызван в Службу национальной безопасности Армении и предупрежден о том, что назначена экспертиза по одной из осуществленных в 2009 году программ фонда. До этого, 1 ноября следственное управление СНБ РА назначило банковскую проверку, проведение которой было поручено Центральному банку Армении. Накануне нашему корреспонденту удалось неофициально выяснить, что проверки пока не дали результата”, – пишет газета.