Եվրատեսիլի պաշտոնական կայքում այսօր հրապարակվել է տեղեկատվություն՝ ըստ որի «Եվրատեսիլ 2013»-ին հնարավոր է նաև Սիրուշոյի մասնակցությունը:
Եվրատեսիլի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը PanARMENIAN.Net ի թղթակցի հետ զրույցում, պարզաբանելով տեղեկատվությունն, ասաց, որ այս պահին քննարկվում են հնարավոր մասնակիցների անունները, այդ թվում նաև Սիրուշոյի:
«Յուրաքանչյուրը, այդ թվում՝ Սիրուշոն, համարվում են հավանական թեկնածուներ: Այնտեղ քննարկվում է հավանական թեկնածունների հարցը, պարզապես ավելի շատ Սիրուշոյի մասնակցությունն է քննարկվում, որևէ բան չի որոշվել և ոչինչ չի ասվել, դրանք դեռ քննարկումներ են»,- ասաց նա:
Հավելենք, որ հունվարի 17-ին տեղի կունենան մրցույթի վիճակահանությունը և պարզ կդառնա, որ երկրներն են մասնակցելու կիսաեզրափակչին:

11 января на официальном сайте Евровидения была помещена информация о том, что на конкурсе песни “Евровидение 2013” вполне возможно участие армянской певицы Сирушо.
Руководитель армянской делегации на Евровидении Гоар Гаспарян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказала, что на данный момент обсуждаются имена участников, в том числе и Сирушо.
“Каждый из них, так же, как и Сирушо рассматривается в качестве возможного кандидата. Там обсуждается вопрос возможных участников, просто вопрос участия Сирушо наиболее обсуждаем. Пока ничего не решено окончательно”, – сказала она.
Добавим, что 17 января состоится жеребьевка конкурса, и станет известно, какие страны будут участвовать в полуфинале.