2013 թվականի առաջին աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, անդրադառնալով Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիայի ևGallup International Association կազմակերպության հայաստանյան ներկայացուցչության կողմից հրապարակված «Երևանցիները՝ Երևանի մասին» հետազոտությունների արդյունքներին, ըստ որի վերջին մեկ տարում մայրաքաղաքում արձանագրված փոփոխությունները հարցված երևանցիների 78 տոկոսը գնահատել է դրական, ընդգծել է, որ դա որքան ուրախալի, նույնքան էլ պարտավորեցնող գնահատական է:
«Նախորդ տարվա մեր ձեռքբերումները նկատելի և գնահատելի էր բնակչության կողմից: 2013 թվականին պետք է կրկնապատկենք մեր աշխատանքները և անենք ավելին` մեր համաքաղաքացիների ակնկալիքներն ու սպասելիքները կյանքի կոչելու համար: Այն ոլորտներում, որտեղ առայժմ կան որոշակի թերություններ, համոզված եմ, որ կկարողանանք վերացնել և արձանագրել դրական աճ: Դրան զուգահեռ, ըստ ոլորտների, հանրությանը պարբերաբար պետք է ներկայացնենք այս տարի մայրաքաղաքում նախատեսված ծրագրերն ու անելիքները»,- նշել է Տարոն Մարգարյանը: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից:

В ходе первого в 2013 году рабочего совещания мэр Еревана Тарон Маркарян, касаясь итогов исследований “Ереванцы – о Ереване”, опубликованных Армянской ассоциацией маркетинга и представительством организации “Gallup International Association” в Армении, согласно которым, 78% ереванцев положительно оценили перемены в столице, осуществленные в течение последнего года, подчеркнул, что это весьма радует и в то же время обязывает.
“Наши достижения в прошлом году были замечены и положительно оценены со стороны населения столицы. В 2013 году мы должны удвоить нашу работу и сделать большее для претворения в жизнь надежд и ожиданий наших граждан. Я убежден, что мы сумеем отметить положительный рост и устранить недостатки, присутствующие в некоторых сферах. Наряду с этим необходимо периодически информировать общественность о программах и предстоящих планах в столице”, – отметил Тарон Маркарян. Об этом сообщают в пресс-службе мэрии Еревана.