Այսօր Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկուն:
Զրուցակիցները քննարկել են տարբեր ոլորտներում հայ-լեհական համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ` գոհունակությամբ նշելով, որ այն ունի հետագա զարգացման լավ հեռանկարներ: Այդ համատեքստում Արթուր Բաղդասարյանը և Զդիսլավ Ռաչինսկին անդրադարձել են ԱԱԽ քարտուղարի առաջիկայում նախատեսվող Լեհաստան այցի հետ կապված հարցերին:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հայտնում են ԱԱԽ մամուլի ծառայությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև ՀՀ-ԵՄ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրներ:

17 Январь 2013 - 08:14 AMT
Сегодня, 17 января, секретарь Совета национальной безопасности РА Артур Багдасарян принял у себя чрезвычайного и полномочного посла Польши Здислава Рачинского.
Собеседники обсудили широкий спектр вопросов, касающихся польско-армянского сотрудничества в самых различных сферах, с удовлетворением отметив, что в них наблюдается перспектива успешного развития. В данном контексте Артур Багдасарян и Здислав Рачинский коснулись вопросов, связанных с предстоящим визитом секретаря СНБ РА в Польшу.
Как сообщают PanARMENIAN.Net в пресс-службе СНБ РА, в ходе встречи были также обсуждены вопросы сотрудничества Армения–ЕС, а также региональные проблемы.