Չկա ոչ մի հարց, որը Հայաստանը և Վրաստանը չեն կարող լուծել համատեղ քննարկումների ընթացքում: Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը վրաց գործընկեր Բիձինա Իվանիշվիլու հետ հանդիպման արդյունքում: Նրա խոսքով, երկկողմանի հարաբերությունները խորացնելու և ընդլայնելու մեծ պոտենցիալ կա բոլոր ոլորտներում, մասնավորապես, տնտեսության: Մենք արագ աշխատանքային խումբ կձևավորենք միջկառավարական հանձնաժողովի նիստ անցկացնելու համար: Բոլոր ոլորտներում կան հեռուն գնացող ծրագրեր»,- ասել է Սարգսյանը:
Իր հերթին Իվանիշվիլին հավելել է, որ երկու փոքր երկրների համար անհրաժեշտ է ստեղծել միասնական շուկա փոխադարձ ինտեգրման համար: «Մենք` նոր կառավարությունը և իշխանությունը, մտադիր ենք զարգացնել մեր հարևան երկրների հետ հարաբերությունները»,- ասել է նա: Միաժամանակ, Իվանիշվիլին խոսոտվանել է, որ առայժմ անփորձ քաղաքական գործիչ է, բայց նա դժվարությունների չի հանդիպել հայ գործընկերջ հետ շփման մեջ և շնորհակալություն հայտնել նրան ջերմ ընդունելության համար:
Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետերի պաշտոնական հանդիպման արդյունքներով ստորագրվել է երկու համաձայնագիր մշակույթի և մաքսային ՀԱԿ-երի աշխատանքի ներդաշնակեցման ոլորտներում:

17 Январь 2013 - 09:24 AMT
Нет ни одного вопроса, который Армения и Грузия не могли бы решить в ходе совместных обсуждений. Об этом заявил премьер-министр Армении Тигран Саркисян по итогам встречи со своим грузинским коллегой Бидзиной Иванишвили. По его словам, есть большой потенциал для углубления и расширения двухсторонних отношений во всех сферах, в частности, экономической. ,,Мы быстро сформируем рабочую группу для проведения заседания межправкомиссии. Во всех сферах есть далеко идущие программы»,-сказал Тигран Саркисян.
В свою очередь Бидзина Иванишвили добавил, что для двух малых стран необходимо создать единый рынок для взаимной интеграции. ,,Мы, новое правительство и власть, намерены развивать отношения с соседними странами’’,- сказал он. При этом Иванишвили признался, что являясь пока еще неопытным политиком, он не встретил затруднений в общении с армянским коллегой и поблагодарил его за теплый прием.
По итогам официальной встречи глав правительств Армении и Грузии было подписано два соглшаения-в сфере культуры и гармонизации работы таможенных КПП.