«Օրինաց երկիր» կուսակցությունը նախընտրական շտաբ կունենա, որը կղեկավարի ԱԺ «Օրինաց երկիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչիկ Հարությունյանը: Ինչպես հայտնի է, գալիք նախագահական ընտրություններում ՕԵԿ-ը սատարում է գործող նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը:
«Սերտորեն համագործակցում ենք ՀՀԿ-ի հետ, նախատեսում ենք կուսակցության ղեկավար Արթուր Բաղդասարյանի այցերը բոլոր մարզեր, հանդիպումներ, նպատակն է մեր կուսակցության ընկերներին, համակիրներին ներկայացնել կուսակցության դիրքորոշումը, նաև լրացուցիչ հնարավորություն է հանդիպել ակտիվի հետ, լսել նրանց առաջարկությունները, դիրքորոշումները»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Խաչիկ Հարությունյանը:
ՕԵԿ նախընտրական շտաբի ղեկավարը կարևորում է այս ընտրությունները, և դրանք համարում լավ հնարավորություն` միջազգային չափանաշներին համապատսխան ազատ, արդար և թափանցիկ ընտրություններ անցկացնելու համար: Նա լուրջ մրցակցություն չի տեսնում, ՕԵԿ-ում համոզված են Սերժ Սարգսյանի հաղթանակի մեջ:

У партии “Оринац еркир” будет предвыборный штаб, которым будет руководить депутат парламентской фракции “Оринац еркир” Хачик Арутюнян. Как известно, на предстоящих президентских выборах “Оринац еркир” собирается поддержать кандидатуру действующего президента, лидера РПА Сержа Саргсяна.
“Мы тесно сотрудничаем с РПА, запланированы визиты лидера партии во все области Армении. Наша цель – представить избирателям позицию нашей партии. Это и еще одна возможность встретиться с активом, выслушать их предложения и позиции”, – сказал 17 января во время встречи с журналистами Хачик Арутюнян.
Руководитель предвыборного штаба “Оринац еркир” отметил важность проведения свободных, справедливых и прозрачных президентских выборов в соответствии с международными стандартами. Он не видит серьезной конкуренции, в ОЕК убеждены, что на предстоящих выборах победит действующий президент РА Серж Саргсян.