ՀՀ նախագահի թեկնածու, «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը քարոզարշավը կսկսի հունվարի 21-ին, ժամը 12:00-ին, Ազատության հրապարակից: «Մենք պետք է ունենանք շատ շարժունակ, նախաձեռնող քարոզարշավ»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա հայտարարեց, որ իրենց նախընտրական շտաբը ձևական, ուղղահայաց կառուցվածք չի ունենալու, ինչպես շատերի մոտ է: Ըստ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի` կարևոր չէ` կլինի շտաբի պետ, թե` համակարգող, շտաբի ընդհանրական, գաղափարական պետն ինքն է լինելու, նաև քարոզարշավի պատասխանատուն: Այսօր նիստ է նախատեսված, իսկ արդեն կիրակի օրը` շտաբի պաշտոնական բացմանը, կհայտարարեն, թե ով է լինելու շտաբի պետը:

18 Январь 2013 - 12:58 AMT
Лидер партии “Наследие”, кандидат в президенты РА Раффи Ованнисян начнет свою предвыборную кампанию 21 января в 12:00 часов на Площади свободы в Ереване.
“У нас должна быть мобильная, предприимчивая агиткампания”, – сказал 18 января во время встречи с журналистами Ованнисян.
Он заявил, что их предвыборный штаб не будет представлять собой формальную структуру. По словам Ованнисяна, не важно, будет он начальником штаба или координатором, он будет идейным руководителем, а также ответственным за предвыборную агитацию. В пятницу запланировано заседание, а уже в воскресенье – на официальном открытии штаба, будет объявлено о том, кто будет начальником штаба.