19 Հունվար 2013 - 05:19 AMT
Նոր մանրամասներ են ի հայտ գալիս Պետրոս Մակեյան-Լևոն Զուրաբյան վեճի մասին, պարզվում է՝ այն սկսվել է Վարդան Օսկանյան-Լևոն Զուրաբյան գաղտնալսմանը հաջորդող ՀԱԿ նիստում: Այս մասին գրում է «Հրապարակ»-ը:
«Այդ օրը Մակեյանը Զուրաբյանից պահանջել է բացատրություն տալ գաղտնալսման համար, ինչպես նաև, թե ինչ է նշանակում մարտի 1-ի զոհերի նկատմամբ նման վերաբերմունքը: Ի պատասխան` Լևոն Զուրաբյանն ասել է, որ չի ցանկանում մեկնաբանել, որովհետև հայտնի է անվտանգության մարմինների ոճը, երբ մտքերը կոնտեքստից հանվում և ցանկալի ձևով են ներկայացվում:
Բացատրությունը չի բավարարել Մակեյանին, և հենց այդ նիստում նա պահանջել է Զուրաբյանի հրաժարականը:
Արդյունքում, ինչպես տեղեկացնում են մեր աղբյուրները, Լևոն Զուրաբյանը որոշել է խաղի մեջ ներքաշել ՀԱԿ Աջափնյակի ղեկավար Պետրոս Գևորգյանին, որը «Ժողովրդավարական Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ է և փորձում է թավշյա «պերեվարոտ» անել: Այստեղ մի նյուանս էլ կա՝ այդ գրասենյակի ծախսերը հոգում է ՀԱԿ-ը, այսինքն՝ Զուրաբյանը»,- գրում է թերթը:

19 Январь 2013 - 07:52 AMT
Газета “Грапарак” пишет, что стали известны новые подробности спора между Петросом Макеяном и Левоном Зурабяном, который начался после появления записи разговора Зурабяна и Вардана Осканяна. На заседании АНК Макеян потребовал от Зурабяна разъяснений относительно прослушивания их разговора, а также его слов в адрес жертв событий 1 марта.
“В ответ Левон Зурабян заявил, что не желает комментировать, поскольку стиль органов безопасности известен, когда общественности представляются вырванные из контекста мысли. Объяснение не удовлетворило Макеяна, и он в ходе заседания потребовал отставки Зурабяна.
В результате, как сообщают источники газеты, Левон Зурабян решил вовлечь в игру руководителя структуры АНК в Ачапняке Петроса Геворкяна, который является членом политсовета возглавляемой Макеяном партии и который пытается осуществить “бархатный переворот”. Здесь есть один нюанс – финансирует этот фарс АНК, то есть Зурабян”, – пишет газета.