19 Հունվար 2013 - 07:53 AMT
Երեկ ժամը 20:55-ին Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում մահացել է 13.01.2013թ-ից ԿԿԶՀ-ում բուժման մեջ գտնվող ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Արտյոմ Գագիկի Հակոբյանը /ծնված 1994թ., 2012-2 զորակոչ/: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնում են ՀՀ Պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Փաստի առթիվ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ և կատարվում է նախաքննություն: «ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Արտյոմ Գագիկի Հակոբյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- ասված է հաղորդագրության մեջ::

Вчера, 18 января в 20:55 часов в Центральном клиническом военном госпитале скончался находящийся на лечении в ЦКВГ с 13.01.2013 г. военнослужащий-срочник воинской части N МО РА, рядовой Артем Акопян, 1994 года рождения (призыв 2012 г.). Об этом PanARMENIAN.Net сообщают в пресс-службе Министерства обороны РА.
По факту дела в Следственной службе Минобороны РА возбуждено уголовное дело, ведется следствие. “Министерство обороны Армении разделяет горе и выражает свои соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам Артема Акопяна”,– говорится в сообщении Минобороны Армении.