Այսօր պաշտոնապես տրվեց 2013 թվականի նախագահական ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավի մեկնարկը:
Ինչպես արդեն հայտնի է, նախագահի պաշտոնի համար կպայքարի 8 թեկնածու՝ ՀՀ գործող Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, նախկին ԱԳ նախարար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը, ԼՂՀ նախկին ԱԳ նախարար Արման Մելիքյանը, ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանը, անկուսակցական Վարդան Սեդրակյանը, Ազգային համաձայնություն կուսակցության ղեկավար Արամ Հարությունյանը և անկուսակցական Անդրիաս Ղուկասյանը:
ՀՀ Ընտրական օրենսգրքի համաձայն, բոլոր թեկնածուները կարող են օգտագործել 60 րոպե անվճար եթերաժամանակ Հանրային հեռուստատեսությունում և 120 րոպե Հանրային ռադիոյում:

21 Январь 2013 - 07:42 AMT
Сегодня, 21 января, в Армении стартовала официальная предвыборная кампания президентских выборов страны.
Как уже известно, за пост президента Армении будут бороться 8 кандидатов: действующий президент РА Серж Саргсян, бывший глава МИД РА Раффи Ованнисян, бывший премьер-министр РА Грант Багратян, бывший министр иностранных дел НКР Арман Меликян, лидер ОНС Паруйр Айрикян, беспартийный Вардан Седракян, лидер партии “Национальное согласие” Арам Арутюнян и беспартийный Андриас Гукасян.
Согласно Избирательному кодексу РА, кандидаты в президенты могут использовать 60 минут бесплатного эфирного времени на Общественном телевидении и 120 минут – на Общественном радио.