22 Հունվար 2013 - 08:01 AMT
Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նախընտրական ծրագիրն այսօր արդեն տեղադրված կլինի նրա պաշտոնական կայքէջում: Այս մասին այսօր ասուլիսի ժամանակ տեղեկացրեց «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանն ու ավելացրեց, որ հատուկ ուշադրություն են դարձրել տնտեսական բաժնին. տնտեսագետների բավական մեծ ու արհեստավարժ թիմ է աշխատել: Արմեն Մարտիրոսյանը տնտեսության մասով նաև ընդգծեց. «Որևէ մեկը չկա, ով Րաֆֆի Հովհաննիսյանին կմեղադրի տնտեսության, խոշոր գործարանների ու հանքերի թալանի մեջ: Այն արատավոր բեռը, որն ունեն գրեթե բոլոր իշխանավորները, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը չունի և դա նշանակում է, որ նա չի հիասթափեցնի»:
Կուսակցության փոխնախագահն անդրադարձավ նաև ամեն ընտրությունից առաջ ընդդիմության հնչեցրած խոստումներին ու դրանց չիրականանալու փաստին.«Տերն ամեն անգամ գաթա չի ուտում, գետը գերան չի բերում, ամեն անգամ չի ստացվել, մի օր ստացվելու է, իսկ որ չի ստացվել, մեղավոր են բոլորը, տարբեր է մեղավորության չափը»:
Ադմինիստրատիվ ռեսուրսի օգտագործման, ընտրացուցակների անճշտությունների մասին խոսելիս՝ Մարտիրոսյանը նշեց, որ իր վերջին տվյալները Ավանի ընտրություններից են, երբ դրանց մասնակցում էր գործընկերը՝ Ստեփան Սաֆարյանը: Ըստ Մարտիրոսյանի՝ դրանք չփայլեցին ազատությամբ ու թափանցիկությամբ:

22 Январь 2013 - 11:48 AMT
22 января предвыборная программа Раффи Ованнисяна будет размещена на его официальной Интернет-страничке. Об этом во время пресс-конференции сказал заместитель председателя партии “Наследие” Армен Мартиросян, добавив, что в своей предвыборной программе Ованнисян особое внимание уделяет разделу экономики, над которым работала команда опытных специалистов.
По части экономики Мартиросян также подчеркнул: “Никто не может упрекнуть Ованнисяна в разграблении крупных заводов, рудников, в развале экономики. Это порочное бремя, которым отягощены все представители власти, чуждо для Раффи Ованнисяна, а это означает, что он не разочарует”.
В разговоре об использовании административных ресурсов, а также о неточностях в избирательных списках, Мартиросян отметил, что его последние данные взяты с выборов в Аване, в которых участвовал его коллега Степан Сафарян. По словам Мартиросяна, эти выборы не отличились свободой и прозрачностью.