23 Հունվար 2013 - 09:13 AMT
Ընտրողների հետաքրքրությունը ընտրությունների հանդեպ գնահատելու համար ՀՀԿ նախընտրական շտաբը հարցում է պատվիրել «Սոցիոմետ» սոցիոլոգիական կենտրոնին: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ կենտրոնի տնօրեն, սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանն ասաց, որ ըստ այդ հարցումների՝ վերջին 1,5 ամսվա ընթացքում ընտրողների հետաքրքրությունն աճել է 11 տոկոսով:
Հարցմանը մասնակցել է 1650 չափահաս բնակիչ: Հարցվածներից 670-ը հրաժարվել են պատասխանել հարցերին ՝ պատճառաբանելով, որ քաղաքականությամբ չեն հետաքրքրվում:
Ըստ Ահարոն Ադիբեկյանի՝ բնակչության նախընտրական ակտիվությունն այսպիսին է. «Դեկտեմբերին հետաքրքրվել է հարցվածների 60 տոկոսը, չի հետաքրքրվել 40 տոկոսը, իսկ հունվարին ընտրություններով հետաքրքրվում է 71 տոկոսը և չի հետաքրքրվում 29 տոկոսը»:

23 Январь 2013 - 10:13 AMT
Для оценки интереса избирателей к предстоящим президентским выборам в Армении предвыборный штаб РПА заказал социологическому центру “Социометр” провести опрос. 23 января во время встречи с журналистами директор центра Агарон Адибекян сказал, что, согласно данному опросу, в течение последних 1,5 месяцев интерес армянских избирателей к выборам возрос на 11%.
В опросе приняло участие 1650 респондентов. 670 человек отказались ответить на вопросы, объяснив это отсутствием интереса к политике.
По словам Агарона Адибекяна, активность населения Армении в преддверие выборов такова: “В декабре к выборам проявляли интерес 60% населения страны, а в январе число заинтересовавшихся выборами граждан РА достигло 71%”.