Երևանի 750 կանգառներից էլեկտրոնային չվացուցակ կունենա միայն 100-ը: Դրանք կտեղադրվեն մինչև 2013 թ-ի հունիս ամիսը և միայն մարդաշատ կանգառներում:
Առայժմ Երևանում չվացուցակներ տեղադրված են միայն Մաշտոց- Ամիրյան փողոցների խաչմերուկի կանգառում: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում «Երևանի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոն» ՓԲԸ տնօրեն Սարգիս Մանուկյանն ասաց, որ բացվելու է կայք՝ երթուղիների տեղեկատվությունը իրական ժամանակում ներկայացնելու համար: «Առայժմ աշխատանքներ են տարվում այդ ուղղությամբ, բայց թե երբ կբացվի կայքը, դեռ պարզ չէ»,-ասաց նա:
Բացի այդ, երթուղին սպասարկող ընկերություններին տրամադրվելու է տեղեկատվական վերլուծական համակարգ՝ երթուղիների կատարումը վերահսկելու նպատակով:
Նշենք, որ էլեկտրոնային չվացուցակների միջոցով ուղևորները հնարավորություն կունենան տեղեկանալու ավտոբուսի ժամանմանը մնացած րոպեների վերաբերյալ, չվացուցակում առկա քարտեզի միջոցով կտեղեկանան երթուղու ուղեգծի վերաբերյալ, ինչպես նաև կտեսնեն ավտոբուսի դիրքը այդ պահին:
Իսկ քարտեզը կօգնի մայրաքաղաքի հյուրերին ծանոթանալ կանգառի հարակից տարածքում գտնվող օբյեկտների ` հյուրանոց, թատրոն, բանկ, դեղատուն և այլնի մասին:

Электронные табло будут установлены на 100 из 750 транспортных остановок Еревана. Табло будут установлены до июня 2013 года и только многолюдных остановках.
На данный момент электронное табло установлено на остановке близ перекрестка проспекта Маштоца и улицы Амиряна. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net директор ЗАО «Центр технологий управления города Еревана» Саргис Манукян заявил, что будет создан сайт, где в реальном времени будет размещаться информация о передвижении городского транспорта. “На сегодняшний день в этом направлении уже ведется работа, но когда будет открыт сайт, пока не известно”, – сказал он.
Электронные табло предоставят пассажирам возможность получать информацию о точном времени прибытия автобуса, маршруте конкретного транспорта, а также местонахождении автобуса в данный момент времени.