ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի պաշտոնական կայքը` raffi4president.am-ը, արդեն երկրորդ անգամ հակերային հարձակման է ենթարկվել: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց «Ժառանգություն» կուսակցության մամուլի խոսնակ Հովսեփ Խուրշուդյանը: Նա նաև տեղեկացրեց, որ հարձակումը Հայաստանից է եղել:
«Անգամ ճշտել են, թե հակերն ինչ պրովայդերից է օգտվել: Մեր մասնագետները դեռ ուսումնասիրում են: Երբ վերջնական տվյալներ լինեն, մենք կտեղեկացնենք մանրամասների մասին»,- ասաց Հովսեփ Խուրշուդյանը:
Հիշեցնենք, որ առաջին անգամ նախագահի թեկնածուի կայքը հակերային հարձակման էր ենթարկվել դեռ նոր գործարկված: Այն ժամանակ կասկածում էին ադրբեջանցի հակերներին:

Официальный сайт кандидата в президенты Армении, лидера партии “Наследие” Раффи Ованнисяна уже во второй раз подвергся хакерской атаке. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net пресс-секретарь «Наследия» Овсем Хуршудян. По его словам, хакерская атака была осуществлена из Армении.
«Известно даже, услугами какого провайдера пользовались хакеры. Наши специалисты еще работают. Когда станут известны окончательные данные, мы их опубликуем», – сказал Хуршудян.
В первый раз официальный сайт Раффи Ованнисяна подвергся хакерской атаке сразу после запуска. Тогда под подозрение попали азербайджанские хакеры.