ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանը դեռ հնարավոր է` դիմի Սահմանադրական դատարան` ընտրությունները հետաձգելու պահանջով: Թեկնածուի շտաբի համակարգող Մանյա Այվազյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում չբացառեց, որ Պարույր Հայրիկյանը կարող է նման որոշում ընդունել:
Ավելացնենք , որ ընտրությունները հետաձգելու պահանջով ՍԴ դիմելու համար Ընտրական օրենսգրքով ժամկետներ սահմանված չեն:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, Պարույր Հայրիկյանի առողջական վիճակը վատացել է: «Նրա առողջական վիճակը ավելի է վատացել, խնդիրներ են առաջացել, բայց ես կոնկրետ տեղեկություն չեմ կարող տալ: Միայն կարող եմ ասել, որ բժիշկները արգելել են հիվանդանոցից դուրս գալ, նա գոնե երկու օր պետք է դուրս չգա», – ասել էր Մանյա Այվազյանը:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 31-ին ժամը 23.30-ի սահմաններում, Կենտրոն վարչական շրջանում` Տպագրիչների փողոցում, կրակել էին Պարույր Հայրիկյանի վրա: Անրակի շրջանում հրազենային վնասվածքով ՀՀ նախագահի թեկնածուին տեղափոխել էին բժշկական կենտրոն:

7 Февраль 2013 - 11:52 AMT
Кандидат в президенты Армении Паруйр Айрикян еще может изменить свое решение и обратиться в Конституционный суд Армении с требованием отложит выборы. Глава избирательного штаба Айрикяна Маня Айвазян ы беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net не исключила такую возможность.
По Конституции Армении, никаких сроков для обращения в КС с требованием отложит выборы не предусмотрено.
Как сообщалось ранее, Паруйру Айрикяну сегодня стало хуже. «Состояние здоровья Паруйра Айрикяна ухудшилось, возникли новые проблемы, но я не могу дать более конкретной информации. Могу сказать только, что врачи запретили ему покидать больницу, он по крайне мере еще два дня должен оставаться там», – сказала Маня Айвазян, добавив, что Айрикян попросил не навещать его.