8 Փետրվար 2013 - 09:59 AMT
Փետրվարի 7-ին ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, ՀՀ Նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու կասկածանքով, ձերբակալվել են Երևան քաղաքում ոչ լեգալ կարգավիճակում գտնվող 1966թ. ծնված, որոշակի զբաղմունք չունեցող, նախկինում թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության համար դատապարտված Խաչատուր Ալբերտի Պողոսյանը և 1972թ. ծնված, Սամվել Արամայիսի Հարությունյանը, հայտնում է ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը:
Ա. Պողոսյանը և Ս. Հարությունյանը մահափորձի հանգամանքների վերաբերյալ տվել են խոստովանական ցուցմունքներ: Հանցագործության շարժառիթները ստուգվում են, քննության ընթացքի մասին հանրությանը պարբերաբար կտեղեկացվի:

8 Февраль 2013 - 10:04 AMT
7 февраля в результате проведенных Службой национальной безопасности Армении оперативно-розыскных мероприятий по подозрению в попытке покушения на кандидата в президенты Армении Паруйра Айрикян были задержаны нелегально находящиеся в Ереване Хачатур Погосян, 1966 г.р., без определенных занятий, ранее осужденный за незаконный оборот наркотиков, и Самвел Арутюнян, 1972 г.р.
Погосян и Арутюнян дали признательные показания. Мотив совершения преступления проверяется.
Накануне, 7 февраля, Паруйру Айрикяну стало хуже. «Состояние здоровья Паруйра Айрикяна ухудшилось, возникли новые проблемы, но я не могу дать более конкретной информации. Могу сказать только, что врачи запретили ему покидать больницу, он по крайне мере еще два дня должен оставаться там», – сказала Маня Айвазян, добавив, что Айрикян попросил не навещать его.