ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այս պահին քարոզարշավով Գեղարքունիքի մարզում է, նրա բջջայինն անջատված է, այդ պատճառով նա չի կարող մեկնաբանել Պարույր Հայրիկյանի հայտարարությունը՝ միասնական թեկնածուով հանդես գալու վերաբերյալ: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակից հետ զրույցում ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության մամուլի խոսնակ Հովսեփ Խուրշուդյանը:
«Ամեն դեպքում ցանկացած առաջարկ հնարավոր է քննարկել, կարծում եմ՝ Հայրիկյանի առաջարկը կքննարկվի նաև Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շտաբում», – իր կարծիքը հայտնեց Խուրշուդյանը:
Հարցին՝ հնարավո՞ր է արդյոք, որ Հովհաննիսյանն ընդունի Հայրիկյանի առաջարկը, Խուրշուդյանը պատասխանեց, որ նայած ում թեկնածությունը կառաջարկի Պարույր Հայրիկյանը:
«Ինձ համար, օրինակ, ակնհայտ է հասարակական տրամադրությունը, թե ում կուզեին մարդիկ տեսնել միասնական թեկնածուի դերում: Եթե պարոն Հայրիկյանի առաջարկը համարժեք է հասարակական տրամադրություններին, ապա ավելի հավանական է, որ նման միավորում տեղի ունենա», – եզրափակեց Խուրշուդյանը, հավելելով, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի կարծիքն այս առաջարկի վերաբերյալ հայտնի կդառնա երեկոյան, երբ նա վերադառնա:

Кандидат в президенты Армении, лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян на данный момент в рамках предвыборной агитации находится в Гегаркуникской области Армении, его мобильный телефон отключен и поэтому он не может прокомментировать адресованный ему и Гранту Багратяну призыв Паруйра Айрикяна объединиться. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net заявил пресс-секретарь партии «Наследие» Овсеп Хуршудян.
«В любом случае, любое предложение подлежит обсуждению, думаю, что предложение Айрикяна будет обсуждено в штабе Раффи Ованнисяна», сказал он.
На вопрос, насколько вероятно, что Ованнисян примет предложение Айрикяна, Овсеп Хуршудян отметил, что все зависит от того, кого видит Айрикян на месте единого кандидата.
«Для меня, к примеру, очевидны настроения общественности, кого люди хотели бы видеть единым кандидатом. Если предложение Айрикяна соответствует общественному настрою, то подобное объединение возможно», – заключил он, добавив, что мнение Раффи Ованнисяна о предложении Айрикяна станет известно вечером, когда он вернется в Ереван.
Кандидат в президенты Армении Паруйр Айрикян на своей странице в Facebook с открытым письмом обратился к двум другим кандидатам – Раффи Ованнисяну и Гранту Багратяну с призывом объединиться и с единым кандидатом принять участие в выборах. В открытом письме Айрикян, в частности, написал: