Չնայած, որ ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանն իր բաց նամակում նշել էր միայն Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ու Հրանտ Բագրատյանի անունները, նամակը հասցեագրված ընդդիմադիր ուժերի բոլոր ներկայացուցիչներին: Այս մասին լրագրողներին ասել է Հայրիկյանը՝ հացադուլավոր թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանին այցելելուց հետո:
Հայրիկյանի խոսքով՝ նա եկել է Ղուկասյանի մոտ, որ խոսի նրա հետ միասնական թեկնածուի մասին: Նախագահի թեկնածուն ասաց նաև, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը դեռ չի պատասխանել իր հայտարարությանը, Բագրատյանն էլ, ըստ նրա, ասել է, որ արդեն ուշ է միասնական թեկնածու առաջադրելու համար:
«14 օրով հետաձգումը ես ասում եմ, որ ուշ չէ, կարելի է նույնիսկ թվեաթերթիկները նորից տպել: Կարող ենք նաև չերկարացնել, չհետաձգել ընտրությունները», – ասել է Հայրիկյանը` հավելելով վաղը՝ ժամը 15.30-ին կդիմի ՍԴ:
Հայրիկյանն ասաց, որ կարող է իր ընտրողներին հորդորել քվեարկել «ասենք, Բագրատյանին: Ես ու Բագրատյանը մի թիմ ենք, երբ նա դառնում է նախագահ, ես, օրինակ, դառնում եմ ԱԳ նախարար, ինձ ձայն տալու փոխարեն քվեարկեք նրա օգտին: Ասենք` Բագրատյանն է նախագահ, բայց նա ինձ հետ ունի ստորագրություն, առանց իմ ու Րաֆֆիի համաձայնության` ոչ մի հրամանագիր ստորագրել չի կարող»:
Նախագահի թեկնածուն նշեց նաև, որ ըստ նրա հաշվարկների, միասին նրանք կհավաքեն ձայների մեծամասնությունը՝ մոտ 71 տոկոս.
«Հենց ժողովուրդն իմանում է, որ մենք երեքով միասին են գործում, Սերժ Սարգսյանի ձայների կեսը գալիս է մեզ», – եզրափակել է Հայրիկյանը:
Երեկ Պարույր Հայրիկյանը բաց նամակ էր ուղղել նախագահի թեկնածուներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին ու Հրանտ Բագրատյանին` կոչ անելով միանալ ու հանդես գալ միասնական թեկնածուով: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել էին վերջիններիս մամուլի պատասխանատուները՝ նրանց պատասխանը, հավանաբր, կլինի երեկոյան:

Несмотря на то, что в открытом письме кандидата в президенты Армении Паруйра Айрикяна с призывом объединиться были отмечены имена Раффи Ованнисяна и Гранта Багратяна, на самом деле оно адресовано всем оппозиционным кандидатам. Об этом заявил сам Айрикян после встречи с голодающим кандидатом Андриасом Гукасяном.
По словам Айрикяна, он навестил Гукасяна для того, чтобы обсудить вопрос выдвижения единого кандидата на президентских выборах. Он также отметил, что Раффи Ованнисян пока не ответил на его письмо, а Грант Багратян заявил, что уже поздно выдвигать единого кандидата.
“Откладывая выборы на 14 дней, я говорю, что еще не поздно. Можно даже напечатать новые избирательные бюллетени. Мы можем и не откладывать выборы”, – сказал Паруйр Айрикян, добавив, что завтра, в 15:30 представит в КС Армении заявление с просьбой отложить выборы.
Он также отметил, что мог бы призвать своих избирателей голосовать, к примеру, за Багратяна: “Я и Багратян – одна команда, когда он, например, становится президентом, я становлюсь главой МИД, вместо того, чтобы голосовать за меня, голосуйте за него. Скажем, Багратян – президент, но у нас договоренность, и он не может подписывать ни одного указа без согласования со мной и с Раффи”.
По словам кандидата, согласно его подсчетам, они втроем набрали бы примерно 71% голосов избирателей. “Как только народ узнает, что мы втроем действует вместе, половина голосов Сержа Саргсяна переходит к нам”, – уверен Айрикян.