Դավիթաշենի թիվ 5/06 ընտրատեղամասում առաջին ընտրողը ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանն էր: Ուղիղ ժամը 8-ին նա մտավ ընտրատեղամաս, բարձր տրամադրությամբ ողջունեց ներկաներին: Մի քանի հարցերի պատասխանելու խնդրանքին, ոստիկանապետն ասաց, որ այսօր լռության օր է, այդուհանդերձ, պատասխանեց մի քանի հարցի:
Նա ևս մեկ անգամ շեշտեց, որ ընտրություններն անցնելու ըստ օրենքի պահանջների: «Արդեն մի քանի ամիս է երաշխավորում եմ և էլի նույն հարցն ենք տալիս»,-ասաց նա: Ոստիկանապետը նշեց նաև, որ ընտրակեղծիքները բացառելու համար կոնկրետ քայլեր են իրականացվում:

На избирательный участок 5/06 административного района Давидашен первым 8:00 среди избирателей явился начальник Полиции Владимир Гаспярян.
Владимир Гаспярян, в хорошем настроении, еще раз подтвердил готовность Полиции обеспечить выполнение “ноты закона”, чтобы президентские выборы прошли на должном уровне.
Число зарегистрированных избирателей на этом участке составляет 1926, уже проголосовало более 10 человек, а председатель комиссии, представитель АНК Анаит Нерсисян заявила журналистам, что “все сделано в соответствии с Избирательным кодексом РА”.