ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը տոնական տրամադրությամբ, տիկնոջ և երեխաների ուղեկցությամ է այցելել թիվ 10/21 ընտրատեղամաս, որը գտնվում է Լ. Շանթի դպրոցում, և կատարել է իր քաղաքացիական պարտքը:
Անդրադառնալով խախտումներին՝ նա նշել է դրոշմակնիքի հետ կապված դեպքերը անձնագրերում, կան հաղորդագրություններ, որ առանձին տեղամասերում ընտրողներին մեքենաներով են բերում: «Առաջին հերթին, խախտումների մասին բոլոր դիտողություններն ու խախտումները գտնվում են մեր ուշադրության կենտրոնում, և իրավապահ մարմինները իրենց լիազորությունների շրջանակներում բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումները ձեռնարկում են, որպեսզի ոչ մի կասկած չլինի, որ ընտրություններն անցել են ազատ ու թափանցիկ: Բոլոր այդ խախտումները առանձին կքննվեն»,-ասել է նա:
Պատասխանելով լրագրողների հարցին ընտրություններից հետո քաղաքական ուժերի դասավորության մասին՝ Սարգսյանն ասել է, որ ՀՀԿ-ն միշտ հանդես է եկել համագործակցության ու հանդուրժողականության օգտին: «Այս պահի դրությամբ ոչ մի ձևաչափ չի կարելի բացառել»,-ասել է նա:
Վարչապետը ձեռնպահ է մնացել կադրային ակնկալվող փոփոխությունների վերաբերյալ մեկնաբանություններից և առաջարկել է սպասել արդյունքների ամփոփմանը:
Ինչպես լրագրողներին հայտնեց հանձնաժողովի նախագահ Վրեժ Հովսեփյանը, քվեարկությունը սկսվել է նորմալ ռեժիմով, 11:00-ի դրությամբ քվեարկել է 114 ընտրող գրանցված 1948 ընտրողներից:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян в праздничном настроении в сопровождении супруги и детей посетил избирательный участок 10/21, расположенный на территории школы им Л. Шанта и выполнил свой гражданский долг.
Касаясь поступающих нарушений, он отметил случаи с печатью в паспорте, есть сообщения относительно того, что граждан привозят на машинах на избирательные участки. “Во-первых, все замечания и нарушения находятся в центре нашего внимания, и правоохранительные органы в рамках своих полномочий принимают необходимые меры, чтобы не было никакого сомнения, что выборы прошли свободно и прозрачно. Все эти нарушения будут в отдельности рассмотрены ”, – сказал он.
Отвечая на вопрос журналистов о раскладе политических сил после выборов, Саркисян сказал, что РПА всегда выступала за сотрудничество и толерантность в стране “На данный момент никакой формат нельзя исключить”, – сказал он.
Премьер-министр Армении также воздержал от комментариев относительно кадровых изменений и предложил подождать итогов выборов.
Как сообщил в беседе с журналистами председатель Комиссии Вреж Овсепян, процесс голосования идет в нормальном режиме, по состоянию на 11:00 проголосовало более 114 избирателей из зарегистрированных на этом участке 1948.