18 Փետրվար 2013 - 11:22 AMT
ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է փետրվարի 18-ի ժամը 14.00-ի դրությամբ քվերակությանը մասնակցած ընտրողների տվյալները:
ԿԸՀ անդամ Սիլվա Մարկոսյանի հաղորդմամբ, տվյալները հետևյալն են. Երևան՝ 246 հազար 352 ընտրող, կամ 29,87 %, Արագածոտնի մարզ՝ 41 հազար 351 ընտրող, կամ 36,18 %, Արարատի մարզ՝ 82 հազար 101 ընտրող, կամ 38,53 %, Արամավիրի մարզ՝ 64 հազար 976 ընտրող, կամ 28,93%, Գեղարքունիքի մարզ՝ 71 հազար 330 ընտրող, կամ 38,25 %, Լոռու մարզ՝ 86433 ընտրող, կամ 36,34 %, Կոտայքի մարզ՝ 69 հազար 806 ընտրող, կամ 30,02%, Շիրակի մարզ՝ 71 հազար 540 ընտրող, կամ 31,20 %, Սյունիքի մարզ՝ 44 հազար 800 ընտրող, կամ 40,09 %, Վայոց ձորի մարզ՝ 15930 ընտրող 33,72 %, Տավուշի մարզ՝ 42 հազար 883 ընտրող, կամ 39,53%:
Այսպիսով, ժամը 14.00-ի դրությամբ քվեարկությանը մասնակցել է 836710 ընտրող, որը կազմում է ընտրողների 33,09%:

Центральная избирательная комиссия Армении опубликовала данные о ходе голосования на президентских выборах по состоянию на 14:00.
Как сообщила член ЦИК Сильва Маркосян, на 14:00 проголосовало 836.710 избирателей или 33.9%.
В Ереване проголосовало 246 352 избирателей или 29.87%, В Арагоцотонской области – 41 351 или 36.18%, в Араратской области – 82 101 или 38.5%, в Армавирской области – 64 976 или 28.93%, в Гегаркуникской области – 71 330 38.25%, в Лорийской области – 86 433 или 36.34%, в Котайкской области – 69 806 или 30.02%, в Ширакской области – 71 540 или 31.20%, в Сюникской области 44 800 или 40.09%, в Вайоцдзорской области – 15 930 или 33.72% и в Тавушской области – 42 883 или 39.53%.