ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է փետրվարի 18-ի քվերակությանը մասնակցած ընտրողների վերջին տվյալները:
Այսպիսով, ըստ նախնական տվյալների, ընտրությանը մասնակցել է իրավունք ունեցողների 60,05 տոկոսը կամ 1 518 407 ընտրող:
Ըստ ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանի, Երևանում ընտրությանը մասնակցել է 445 հազար 338 ընտրող, կամ 53,99 %:
Տվյալները ՀՀ մարզերում ունեն հետևյալ տեսքը` Արագածոտնի մարզ՝ 72 հազար 696 ընտրող, կամ 63,60 %, Արարատի մարզ՝ 157 հազար 506 ընտրող, կամ 73,97 %, Արամավիրի մարզ՝ 127 հազար 845 ընտրող, կամ 56,92%, Գեղարքունիքի մարզ՝ 128 հազար 796 ընտրող, կամ 69,6 %, Լոռու մարզ՝ 143 59 ընտրող, կամ 60,15 %, Կոտայքի մարզ՝ 137հազար 561 ընտրող, կամ 59,15%, Շիրակի մարզ՝ 132 հազար 793 ընտրող, կամ 57,92 %, Սյունիքի մարզ՝ 71 հազար 899 ընտրող, կամ 65,50 %, Վայոց ձորի մարզ՝ 29 597ընտրող 62,65 %, Տավուշի մարզ՝ 71հազար 307 ընտրող, կամ 65,73%:
Ժամը 20:00 դրությամբ արդեն փակվել են բոլոր ընտրատեղամասերը:
ՀՀ Նախագահական ընտրություններում առաջադրվել են 7 թեկնածու՝ Հրանտ Բագրատյանը, Պարույր Հայրիկյանը, Րաֆֆի Հավհաննիսյանը, Արման Մելիքյանը, Անդրիաս Ղուկասյանը, Սերժ Սարգսյանը և Վարդան Սեդրակյանը:

Центральная избирательная комиссия Армении опубликовала данные о числе избирателей, принявших участие в президентских выборах.
Как сообщил председатель ЦИК РА Тигран Мукучян, на выборах проголосовало 1 518 407 избирателей или 60,05 %.
В Ереване проголосовало 445 338 избирателей или 53,99%, В Арагоцотонской области – 72 696 или 63,60%, в Араратской области – 157 506 или 73,97%, в Армавирской области – 127 845 или 56,92%, в Гегаркуникской области – 128 796 или 69,6%, в Лорийской области – 143 059 или 60,15%, в Котайкской области – 137 561 или 59,15%, в Ширакской области – 132 793 или 57,92%, в Сюникской области 71 899 или 65,50%, в Вайоцдзорской области – 29 597 или 62,65% и в Тавушской области – 71 307или 65,73%.
Ровно в 20:00 закрылись все избирательные участки. Первые предварительные данные о результатах голосования начнут поступать предположительно в 23:00.