Հայ ժողովուրդը հաղթանակի մեջ է: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը: «Ես հարգում եմ իմ բոլոր մրցակիցներին, հատկապես Սերժ Սարգսյանին: Նա պատմության գրքերում կմնա: Նա առաջին նախագահն է 20 տարվա ընթացքում, որ այսօր պետք է ընդունի, որ ժողովուրդը հաղթել է, հայ ժողովուրդը ազգ է դարձել: Ոչ թե Րաֆֆին է հաղթել ու Սերժը պարտվել, այլ հաղթել է հայ ժողովուրդը: Տեխնոլոգիաներն ու էքզիտ փոլերն իրենց հերթին, բայց հայ ժողովուրդն այսօր խոսել է բոլոր մարզերում, և շատ հստակ է խոսում ու ասում է, որ սա իր երկիրն է»,- հայտարարեց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Ըստ նրա`հենց Սերժ Սարգսյանն է այն մարդը, որ կարող է ընդունել, որ Հայաստանը արժանի է դե յուրե նախագահության: «Ես այլևս հորդորով հանդես չեմ գա, ժողովուրդը խոսում է, խոսել է և քվեարկել է: Նախագահի թեկնածու լինի, գեներալ, մարզպետ, թե մեկ ուրիշը, ով խեղում է Հայստանի քաղաքացու ձայնը պատասխան է տալու անկախ կուսակցությունից: Ով սպառնա որևէ հայ մարդու, պատասխան է տալու` օլիգարխ, հերոս, թե շարքային կապ չունի»,- ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա նշեց, որ այսօրվա ընտրություններն ազատ, արդար չեն, իսկ իր նախագահության հինգ տարիներից հետո կունենանք ազատ, արդար ընտրություններ: «Ես իշխանությունը փոխանցելու եմ նոր սերունդին»,- հայտարարեց թեկնածուն:

18 Февраль 2013 - 20:15 AMT
“Армянский народ празднует победу”, – заявил журналистам кандидат в президенты Армении, лидер партии “Наследие” Раффи Ованнисян. “Я уважаю всех моих конкурентов, особенно Сержа Саргсяна. Он – первый президент Армении за 20 лет, который сегодня должен признать, что народ победил. Армянский народ стал нацией. Победил не Раффи, потерпел поражение не Серж. Победил армянский народ. Технологии и экзит-полы в свою очередь, но армянский народ сказал свое слово во всех областях и сказал очень четко, говоря, что это его страна”, – сказал Ованнисян.
По его словам, именно Серж Саргсян – тот человек, который может принять, что Армения достойна президента де-юре. “Я больше не буду выступать с призывами, народ сделал свой выбор. То, кто будет угрожать армянину, ответит за это, будь он олигарх, герой или рядовой человек”, – сказал Раффи Ованнисян.
Он также отметил, что сегодняшние выборы не были свободными и справедливыми, а через пять лет его президентства в Армении будут свободные и справедливые выборы. “Я передам власть новому поколению”, – сказал он.
Отметим, что предварительным данным ЦИК Армении, на президентских выборах лидирует действующий президент Серж Саргсян.