18 Փետրվար 2013 - 22:13 AMT
ՀՀ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանի կենտրոնական ընտրական շտաբի պետի տեղակալ Դավիթ Հարությունյանն արձագանքել է մեկ այլ թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի՝ այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ արած հայտարարությանը:
«Մեծապես կիսում ենք Րաֆֆի Հովհաննիսյանի արտահայտած մտքերը: Իսկապես, այս ընտրություններում հաղթել է Հայաստանի ժողովուրդը, հաղթել է այն ճանապարհը, որով բոլորս միասին ջանում ենք առաջ տանել մեր հայրենիքը: Այո, այս ընտրություններում հաղթողներ ու պարտվողներ չկան. հաղթել է հավատը Հայաստանի ապագայի նկատմամբ: Շատ ժամանակ չի մնացել 2013 թվականի նախա-գահական ընտրությունների ամփոփման համար: Պարզապես հարկավոր է առանց շտապողականության և շահարկումների ավարտել գործընթացը, հաշվի նստել ժողովրդի կամքի հետ, ընդունել արդյունքները և շարժվել առաջ: Վստահ եմ՝ այսպես մենք միասին պատմություն կկերտենք, մեր պետության հաղթանակի պատմությունը»,- ասված է Դավիթ Հարությունյանի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարել էր, որ ինքը հարգում է իր բոլոր մրցակիցներին, հատկապես Սերժ Սարգսյանին: «Նա պատմության գրքերում կմնա: Նա առաջին նախագահն է 20 տարվա ընթացքում, որ այսօր պետք է ընդունի, որ ժողովուրդը հաղթել է, հայ ժողովուրդը ազգ է դարձել: Ոչ թե Րաֆֆին է հաղթել ու Սերժը պարտվել, այլ հաղթել է հայ ժողովուրդը: Տեխնոլոգիաներն ու էքզիտ փոլերն իրենց հերթին, բայց հայ ժողովուրդն այսօր խոսել է բոլոր մարզերում, և շատ հստակ է խոսում ու ասում է, որ սա իր երկիրն է»,- ասել էր Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:

Заместитель председателя предвыборного штаба действующего президента Армении, кандидата в президенты Сержа Саргсяна Давид Арутюнян прокомментировал сделанное на пресс-конференции заявление другого кандидата Раффи Ованнисяна.
«Мы разделяем высказанное Раффи Ованнисяном мнение. В самом деле, на этих выборах победил народ Армении, победил тот путь, по которому мы все стремимся продвигать нашу родину. На этих выборах нет победителей и побежденных; победила вера в будущее Армении. Осталось немного времени до подведения итогов президентских выборов 2013 года. Просто надо без особой спешки и злоупотреблений завершить процесс, учесть волю народа, принять результаты и двигаться вперед. Уверен, что таким образом мы вместе напишем историю, историю победы нашей родины», – говорится в заявлении Давида Арутюняна.
Ранее на пресс-конференции Раффи Ованнисян заявил: “Я уважаю всех моих конкурентов, особенно Сержа Саргсяна. Он – первый президент Армении за 20 лет, который сегодня должен признать, что народ победил. Армянский народ стал нацией. Победил не Раффи, потерпел поражение не Серж. Победил армянский народ. Технологии и экзит-полы в свою очередь, но армянский народ сказал свое слово во всех областях и сказал очень четко, говоря, что это его страна”, – сказал Ованнисян.