Սերժ Սարգսյանը ՀՀԿ կենտրոնական ընտրական շտաբում հանդես է եկել իր ընտրողներին, թիմին և ամբողջ հասարակությանն ուղղված շնորհակալական խոսքով.
«Այս ընտրությունները մեկ անգամ ևս ապացուցեցին, որ մեր ժողովուրդն ամենապատասխանատու պահերին կարողանում է համախմբվել և ճիշտ որոշումներ կայացնել: Այս ընտրությունները ճանապարհի ընտրություններ էին, և հայաստանցիներն ընտրեցին դեպի ապահով Հայաստան ճանապարհը: Եվ ես երջանիկ եմ ու հպարտ, որ այդ ճանապարհին լինելու եմ յուրաքանչյուր հայաստանցու կողքին:
Ես շնորհակալ եմ իմ թիմին՝ մեր թիմին: Հպարտ եմ այդ թիմով: Այսպիսի թիմի համար անլուծելի խնդիրներ գոյություն չունեն: Ես շնորհակալ եմ բոլոր նրանց, ովքեր կարողացան գիտակցել պահի կարևորությունը և համատեղ ջանքերով անցկացնել լավ ընտրություններ: Շնորհակալ եմ իմ մրցակիցներին՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին, Հրանտ Բագրատյանին, Պարույր Հայրիկյանին, ովքեր կարողացան Հայաստանի քաղաքական կյանքում փոփոխություններ մտցնել, և ինձ համար, անկեղծորեն եմ ասում, պատիվ էր նրանց հետ մրցել: Շնորհակալ եմ բոլոր լրագրողներին, ովքեր ջանք ու եռանդ չխնայեցին լուսաբանելու բոլոր թեկնածուների ընտրարշավը:
Շնորհակալ եմ մեր իրավապահներին, ոստիկաններին, անվտանգության աշխատողներին, ովքեր կարողացան ապահովել բոլոր թեկնածուների ազատ արտահայտվելու և՛ իրավունքը, և՛ հնարավորությունները: Ես կարծում եմ, որ մենք միասին, համատեղ ուժերով կարողացանք ապացուցել բոլորին, այդ թվում՝ նաև մեզ, որ մենք ի վիճակի ենք սեփական ջանքերով լուրջ փոփոխություններ իրականացնել մեր երկրում, և դա մեծ հույս է ներշնչում, որ տեսանելի ապագայում այդ փոփոխությունները տալու են իրենց արդյունքները:
Մենք վաղվանից շարունակելու ենք մեր աշխատանքը, որովհետև ընտրություններով ոչինչ չի ավարտվում, ընդհակառակը՝ սկսվում է տքնաջան աշխատանքը, և մենք բոլորս մեր թիմով պատրաստ ենք կատարելու այդ աշխատանքը: Ես հպարտ եմ և հույս ունեմ, որ բոլոր նրանք, ովքեր չեն քվեարկել իմ օգտին, ըմբռնումով կմոտենան մեծամասնության որոշմանը, և մենք կայուն միջավայրում կսկսենք համատեղ զարգացնել Հայաստանը՝ մեր բոլորի աչքի լույսը, մեր հայրենիքը, մեր պարծանքը: Եվ փառք մեր ժողովրդին: Շնորհակալ եմ»:

Действующий президент Армении, кандидат от Республиканской партии Армении Серж Саргсян в центральном предвыборном штабе РПА выступил с адресованной его избирателям, команде и всей общественности благодарственной речью.
«Эти выборы в очередной раз доказали, что наш народ в самые ответственные моменты способен объединиться и принять правильное решение. Это был выбор пути, и армяне выбрали путь к безопасной Армении. И я счастлив и горд тем, что на этом пути я буду рядом с каждым гражданином.
Я благодарен моей команде, нашей команде. Я горжусь этой командой. Для такой команды нет неразрешимых проблем. Я благодарен всем тем, кто смог осознать важность момента и совместными усилиями провести хорошие выборы. Я благодарен своим конкурентам – Раффи Ованнисяну, Гранту Багратяну, Паруйру Айрикяну, которые смоги внести изменения в политическую жизнь Армении. Для меня, и я говорю это искренне, большая честь соперничать с такими конкурентами. Благодарен всем журналистам, которые не пожалели сил для освещения предвыборных агитаций всех кандидатов.
Я благодарен правоохранительным органам, полицейским, сотрудникам системы безопасности, которые смогли обеспечить право всех кандидатов на свободу выражения. Я считаю, что мы совместными усилиями сможем доказать всем, и в первую очередь нам самим, что мы в состоянии своими усилиями внести изменения в стране, это вселяет большую надежду, что в видимом будущем эти изменения дадут свои плоды.
С завтрашнего дня мы продолжим нашу работу, потому что не все заканчивается выборами, наоборот, начинается кропотливая работа, и мы готовы к выполнению этой работы. Я горд и надеюсь, что все те, кто не отдал свой голос мне, с пониманием отнесутся к мнению большинства, и мы вместе начнем развивать Армению».